Źródła popularności badań prenatalnych

Źródła popularności badań prenatalnych
Jasiek
luty24/ 2019

Badania prenatalne jeszcze jakiś czas temu budziły pewne kontrowersje. Dziś jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że nie tylko przyzwyczailiśmy się do nich, ale również zaczęliśmy je doceniać. Trudno się jednak dziwić, że obecnie są one tak popularne.

Tym, co sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ich przeprowadzenie jest nie tylko troska o życie i zdrowie dziecka mającego przyjść na świat. Nie bez znaczenia jest i to, że badania genetyczne w ciąży są coraz dokładniejsze, a ich wyniki są bardzo wiarygodne. Do pewnego momentu pewnym problemem mogło być jeszcze ciągle to, że za naprawdę skuteczne uważano przede wszystkim badania inwazyjne. Dziś jednak wiemy, że również ich nieinwazyjne odpowiedniki – takie, jak choćby test NIFTY, dają wyniki, które można uznać za miarodajne.

Badania prenatalne są wykonywane przede wszystkim po to, aby wykluczyć najcięższe schorzenia genetyczne. Ich wykonanie ułatwia też podjęcie trudnych decyzji dotyczących dalszego leczenia dziecka i warunków, jakie należy mu stworzyć już po urodzeniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat testu NIFTY? Sprawdź szczegóły – testnifty.eu