Żele wracają do łask

Jasiek
marzec21/ 2020

Metoda żelowa zdobienia paznokci to jedna z najpopularniejszych metod dostępnych w gabinetach zajmujących się stylizowaniem naszych paznokci. I choć mogłoby się wydawać, że została wyparta przez hybrydę, to jednak wiele pań od jakiegoś czasu chce powrócić do niej i tylko jej się domaga od swoich manicurzystek. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Metoda żelowa – trwałe i precyzyjne paznokcie

Wiele pań nie chce rezygnować z żelowego zdobienia paznokci, które jest bardzo trwałe i stylowe. Dzięki tej metodzie można znacznie przedłużyć paznokcie ekspresowo co jest niezwykle ważne w przypadku osób, które mają problem z łamliwymi paznokciami oraz które np. same na tle nerwowym obgryzają paznokcie. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala nie tylko przedłużyć je nawet o kilka centymetrów, ale też nadać paznokciom zupełnie nowy kształt i wygląd oraz przede wszystkim wzmacnia je, dzięki czemu nie ma tu mowy o jakichkolwiek pęknięciach czy łamliwości.

Jak to wygląda w praktyce?

Udając się do manicurzystki, cały manicure wygląda tak, że najpierw przygotowywana jest i „obrabiana” płytka naszego paznokcia. Można zacząć więc od dokładnego oczyszczenia i skrócenia naszej naturalnej płytki paznokcia. Następnie, paznokieć jest przedłużany albo samym żelem, albo tipsem. Żelowe przedłużanie paznokci jest jak najbardziej trwałe i korzystne. Kolejno, pod lampę led lub uv utrwala się efekt. Taki proces nakładania żelu i utrwalania powtarza się przynajmniej 2-3 razy. Ostatnim etapem jest zdobienie. I tu klientki mają szerokie pole do popisu gdyż mogą wybierać spośród wielu wzorów, kolorów oraz efektów, które są dostępne na rynku. Wiele także zależy od umiejętności manicurzystki, która żelem często sama rysuje różne ozdoby na naszych paznokciach. Panie, szczególnie wiosną i latem chętniej decydują się na zdobienia w postaci kwiatów, motywów zwierzęcych, napisów, efektów błyszczących oraz wielu, wielu innych. Niektóre z nas wybierają jednak klasyczny, tradycyjny manicure i stawiają np. na popularny french tylko ze zdobieniem jednego paznokcia. To bardzo modne i efektowne połączenie, które sprawdzi się u wielu pań, i które pasuje do naprawdę wielu stylizacji – zarówno tych codziennych, jak i biznesowych. Na końcu nakładany jest olejek, który ma za zadanie wzmocnić okolice płytki oraz rozświetlić ją – ten zabieg dobrze jest także powtarzać we własnym domu, gdyż odstające i suche skórki szpecą nawet najpiękniejszy manicure. Następna wizyta w salonie za około 3- 4 tygodnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.