Żele do hybrydy – podstawowe informacje

Jasiek
maj22/ 2019

Dzisiaj na półkach sklepowych znajdujemy coraz więcej produktów opisanych jako żele do hybryd. Co w zasadzie kryje się pod tą nazwą? Jak używać takiego żelu do hybrydy? O tym wszystkim będzie mowa poniżej…

Systematyka żeli do hybryd

Na początek warto wyjaśnić, że żelami do hybryd bywają nazywane różne produkty. Na pewno zawsze będą tak określane wszystkie preparaty, mające na celu przygotowanie płytki paznokcia, czyli żele zmiękczające skórki, ochraniające itp.

Zazwyczaj także w ten sposób określa się lakiery bazowe i wierzchnie do wykonania manicure hybrydowego. Konkretniej nazywa się je żelami do hybryd baza i top coat. Często także środkowy lakier nazywany jest żelem – on odpowiada za barwę manicure. Warto jednak wiedzieć, że żelami nazywane są również produkty do manicure żelowego a także specjalne żele, którymi można przedłużyć trwałość manicure hybrydowego.

Żele potrzebne do wykonania manicure hybrydowego

Załóżmy jednak, że wszystkie powyższe produkty nazywane są żelami. Jakie wówczas żele będą nam potrzebne do wykonania manicure hybrydowego? Otóż na pewno będzie to żel do usuwania skórek. Kiedy już standardowo usuniemy skórki, nadamy paznokciom odpowiedni kształt i wypolerujemy je, usuwając zanieczyszczenia, to wtedy…

No właśnie, wówczas przychodzi czas na żel bazowy do hybrydy. Później nakładana jest warstwa żelu barwnego, a na koniec jeszcze żel top coat. Oczywiście pomiędzy tymi wszystkimi warstwami, koniecznie jest utwardzenie żeli w lampie UV.

Jak zdejmować żele do hybryd ?

Zasadniczą zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość. Możemy z nim chodzić praktycznie 2 – 3 tygodnie a lakier nie pęknie, nie odpryśnie. Wiadomo jednak, że wówczas standardowy zmywacz do lakieru także nie da rady. Co zatem warto zrobić?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że zrywanie lakieru czy żelu, co robi część osób, może naprawdę tragicznie odbić się na stanie naszej płytki paznokciowej. Zdecydowanie lepiej jest już zainwestować w aceton, choć takie postępowanie powinno także być co najwyżej jednorazowe, ponieważ aceton bardzo zmiękcza płytkę paznokcia. Najlepszym sposobem na usunięcie żelu do hybryd jest zdjęcie go za pomocą specjalnej frezarki. Trzeba to jednak robić ostrożne.

Żele do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

https://autism-tr.org/podstawowe-wyposazenia-dla-konia-derka-polarowa/ http://thenaacotruck.com/jakie-ekskluzywne-donice-na-taras-wybrac/ https://ecceo13-iof.org/rodzaje-derek-zimowych-dla-koni-jak-podejsc-do-tematu-derkowania/