Zawiłości logistyczne i transportowe w firmie, czyli jakie skrzyniopalety wybrać?

Jasiek
maj08/ 2018

Firma to nie tylko idea, fundusze i klienci. Fundamentem działania każdego przedsiębiorstwa jest bowiem odpowiednia logistyka i transport, które umożliwiają w ogóle jej funkcjonowanie – zdobywanie klientów czy sprzedaż nowych produktów. Dlatego też o te dwa działy trzeba szczególnie zadbać…

Podstawowy problem transportu…

Na początek zastanówmy się, co stanowi problem w wyżej wspomnianych działach? Oczywiście pracownicy, organizacja, wybór samochodów dostawczych itd. Jednak warto pamiętać o roli drobnych rzeczy, takich jak np.skrzyniopalety składane służące do przewozu towarów sypkich. Dlaczego? Otóż to w końcu w nich przewożony jest transport i to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo zarówno towaru jak i osób go przewożących.

Wybór skrzyniopalet transportowych

Na co zatem trzeba koniecznie patrzeć podczas zakupu skrzyniopalet składanych? Czym muszą wyróżniać się skrzyniopalety transportowe, aby warto było w nie zainwestować?

1) bezpieczeństwo pracy – przede wszystkim musimy ocenić, czy dane plastikowe skrzyniopalety będą bezpieczne w codziennym użytkowaniu. A zatem istotne jest, aby posiadały one odpowiednie zabezpieczenia przed zsunięciem się, gdy są ustawione jedna na drugiej. Ponadto skrzyniopalety składane, które kupujemy powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną podłogę zapewniającą odpowiednie tarcie. Oczywiście konieczne jest posiadanie przed dane skrzyniopalety transportowe wszelkich atestów i certyfikatów.

2) wytrzymałość – skrzyniopalety składane, w które inwestujemy muszą na pewno być odporne, nie wygniatać się pod presją ciężaru itd. W końcu od tego zależy bezpieczeństwo przewożonego towaru.

3) wygoda użytkowania – pomyślmy także o naszych pracownikach i zaopatrzmy firmę w plastikowe skrzyniopalety, które mają wygodne uchwyty oraz umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru. Dzięki temu będzie się wszystkim łatwiej i bezpieczniej pracowało, co przełoży się także na samą efektywność pracy.

Skutki źle zakupionych skrzyniopalet składanych

Co się stanie, jeśli zainwestujemy w kiepskiej jakości skrzyniopalety plastikowe? W najlepszym razie będą one bardzo szybko nadawać się do wymiany, co wygeneruje dość spore koszta. Ponadto kiepskie skrzyniopalety składane będą bardzo niewygodne w transporcie, przez co wpłyną negatywnie na nastroje pracowników. Warto jeszcze wspomnieć o najgorszej jakości – jeśli postawimy tylko na cenę skrzyniopalet transportowych, a nie spojrzymy na ich jakość, to niestety możemy doprowadzić do uszkodzenia przewożonych towarów, a czasem nawet do poważnego wypadku…

Schoeller Allibert – gwarancja jakości, ceny i bezpieczeństwa

Gdzie znajdziemy skrzyniopalety transportowe, które posiadają wszelkie cechy najlepszych skrzyniopalet? Otóż produkty tak wysokiej jakości gromadzi znakomity sklep Schoeller Allibert.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/