Zadaszenia tarasów – co wybrać?

Jasiek
wrzesień16/ 2019

Jak sprawić, aby nasz taras stał się miejscem idealnym do odpoczynku? Przede wszystkim warto zastanowić się nad meblami i dodatkami – to podstawa, która pozwoli nam wygodnie usiąść i cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę. Dzisiaj producenci oferują nam szeroki wybór elementów outdoorowych, dopasowanych do różnorodnych potrzeb i oczekiwań.

Nowatorskie rozwiązania na tarasach

Co ustawić na tarasie w pierwszej kolejności? Zdecydowana większość z nas wskaże meble. Producenci proponują nam dzisiaj wiele interesujących kompletów meblowych, różniących się od siebie designem, kolorami, wykończeniem, funkcjonalnością. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas komplet odznaczał się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, powstawanie rdzy. Wśród kompletów najchętniej wybierane są meble technorattanowe oraz meble modułowe.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Ochrona przed słońcem jest ważnym zagadnieniem w kontekście czasu spędzanego na tarasie czy w ogrodzie. Musimy mieć świadomość, jak negatywne skutki może mieć takie promieniowanie na naszą skórę. Aby zapobiegać przykrym konsekwencjom przede wszystkim zastanówmy się nad odpowiednim zadaszeniem tarasu. Zadaszenia tarasów w formie tarasoli są dzisiaj jednym z najchętniej wybieranych. Dlaczego?

Piękne tarasole ochronią przed słońcem i deszczem

Nowoczesne tarasole to produkt na miarę naszych czasów: wysoka funkcjonalność, piękna bryła oraz trwałe materiały to tylko niektóre z jej zalet. Tarasola wzniesiona jest na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach, które podtrzymują dach. Ten ostatni może być wykonany z materiału technicznego lub też z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dachy w pozycji zamkniętej są całkowicie wodoszczelne i odporne na nagrzewanie.