Wybieramy szezlong ogrodowy na wypoczynek blisko natury

Jasiek
kwiecień16/ 2022

Szezlong ogrodowy to ciekawa alternatywa dla klasycznych mebli ogrodowych – mebel ten to nic innego jak leżanka ogrodowa, dopasowana do konkretnych potrzeb użytkownika. Nowoczesny szezlong ogrodowy może być elementem większego kompletu, jak i meblem pojedynczym, wykorzystywanym na tarasie czy balkonie. Możliwości jest sporo!

Jak zbudowany jest szezlong ogrodowy?

Meble ogrodowe zaskoczą nas dzisiaj pod wieloma względami – są one trwałe, zapewniają wysoki komfort wypoczynku, świetnie prezentują się w konkretnych aranżacjach, są projektowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Chcąc, by nasze meble odróżniały się od innych, warto postawić na nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z takich mebli jest bez wątpienia szezlong ogrodowy – leżanka ogrodowa nowoczesna to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Leżanki to najczęściej meble technorattanowe, w których konstrukcje opierają się o lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Taki stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi czy korozją. Atutem jest również niska waga. Technorattanowy szezlong ogrodowy posiada okrycie wykonane z syntetycznej plecionki. Technorattan to materiał o nieporowatej strukturze, który nie wchłania brudu. Taki szezlong ogrodowy na długi czas zachowa doskonały wygląd i będzie ozdobą w ogrodzie czy na tarasie. Atutem leżanek ogrodowych jest fakt, że możliwe jest regulowanie pozycji zagłówka.

Jak dbać o szezlong ogrodowy?

Aby meble ogrodowe zachowały doskonały wygląd na długie lata, warto skorzystać z pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce chronią meble przed osiadaniem kurzu, minimalizują kondensację wilgoci. Pokrowce tworzone są z trwałych tkanin poliestrowych, które nie przecierają się, nie są podatne na rozrywanie.