W poszukiwaniu skutecznego leku na zmarszczki

W poszukiwaniu skutecznego leku na zmarszczki
Jasiek
maj30/ 2017

Zmarszczki to prawdziwe utrapienie każdego z nas. Pierwsze pojawiają się już po 25-30 roku życia i są to zazwyczaj płytkie zmarszczki mimiczne. Wraz z wiekiem w naszej skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych – to właśnie te dwa składniki odpowiadają za elastyczność skóry, jej sprężystość, nawodnienie i piękny kolor.

Skutki zanikania włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego

– Przesuszenie i skłonność do podrażnień to pierwsze objawy zanikania tych dwóch ważnych składników – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej i witryny karolinakusnierz.pl. –Zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego wpływa również na nawodnienie naszej skóry. Brak wody w jej głębokich warstwach sprawia, że skóra staje się sucha. Złe nawilżenie wpływa na powstawanie zmarszczek i ich pogłębianie – dodaje. Czy istnieją skuteczne metody na odwrócenie widocznych oznak upływu czasu? Tak – pomogą nam w tym zabiegi medycyny estetycznej i naturalny kwas hialuronowy!

Pomoc dla pań i panów

Zabiegi oferowane w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej dedykowane są zarówno paniom, jak i panom. Polegają one na uzupełnianiu ilości kwasu hialuronowego w głębokich warstwach skóry i przywracanie jej naturalnego wyglądu. Najczęściej wykonywane zabiegi to wypełniania zmarszczek nosowo-wargowych, ale także wypełnianie i konturowani ust czy wyostrzanie owalu twarzy. Zabiegi nie wymagają przygotowania – na kilkadziesiąt minut przed procedurą skóra znieczulana jest specjalistycznym kremem. Wypełnianie zmarszczek trwa ok. 15-20 minut, a jego efekty widoczne są od razu: skóra jest widocznie wygładzona, uelastyczniona, zmarszczki spłycone. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie procedurę można powtórzyć.

https://xann.pl/sitemap https://brittany-crepesandgalettes.com/oryginalnie-zaaranzowany-salon/ https://sis2016.org/zdrowe-slodkosci-ktore-stworzymy-w-domu/