Urządzenia wielofunkcyjne firmy HP – model 5075.

Jasiek
listopad29/ 2021

 

W ostatnich latach drukarki domowe stały się tańsze, szybsze, cichsze, drukując dokumenty i zdjęcia o wyższej jakości oraz oferując więcej funkcji niż kiedykolwiek wcześniej. Aby zaoszczędzić miejsce w domu czy biurze, warto rozważyć inwestycję w urządzenie wielofunkcyjne, łączące zalety drukarki, skanera, kopiarki i w niektórych przypadkach faksu.

Urządzenia wielofunkcyjne HP – co jest ważne przy zakupie?

Jednym z liderów w produkcji komputerów osobistych, serwerów, drukarek i urządzeń poligraficznych na świecie, jest amerykańska firma HP Inc. (Hewlett-Packard Company). Jako pionier w produkcji drukarek wprowadziła na rynek urządzenia wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzają się w biurach i warunkach domowych. Firma stawia na wysoką rozdzielczość druku, jego szybkość, łączność mobilną, dodatkowe funkcje i niski poziom hałasu przy pracy.

Kupując takie urządzenie, należy wziąć pod uwagę jego fizyczny rozmiar, rodzaj tuszu i tonera, czy drukuje w kolorze (a jeśli tak, czy jest w stanie generować wysokiej jakości odbitki fotograficzne), pojemność papieru, zgodność rozmiaru papieru, prędkość drukowania (mierzoną w stronach na minutę), czy oferuje możliwości drukowania bezprzewodowego, jakość drukowania i jakie dodatkowe funkcje oferuje. Zatem jaki sprzęt wybrać, aby spełniał wszystkie pokładane w nim nadzieje?

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075.

Jest to sprzęt ze średniej półki cenowej, oferujący dwustronny druk atramentowy, ze skanerem o rozdzielczości optycznej 1200 x 1200 dpi oraz funkcją kopiarki. Zgodnie z opisem producenta model powstał z przeznaczeniem do ekonomicznego drukowania. I faktycznie trzeba przyznać, że w przypadku modelu HP 5075 tusz jest wyjątkowo tani i gwarantuje wysoką jakość wydruku.

Urządzenie drukuje z prędkością około 16 stron na minutę w czerni i 19 stron na minutę w kolorze. Sprzęt wyposażono w kartę Wi-Fi, dzięki czemu drukarka łączy się z komputerem bezprzewodowo. Do sterowania drukarką i skanerem służy czarno-biały, dotykowy wyświetlacz. Niejaką nowością jest możliwość obsługi z poziomu smartfona lub tabletu, za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej HP Smart.

Wybór tuszu do drukarki HP 5075.

Zawsze w przypadku wyboru tuszu stawia się pytanie czy zdecydować się na oryginalny czy zamiennik. W przypadku wielofunkcyjnego urządzenia HP 5075 tusz oryginalny jest niedrogi i łatwo dostępny, a jego wydajność utrzymuje się na poziomie około 360 stron (tusz czarny) i 200 stron (tusz kolorowy). Generalnie w przypadku drukarki HP 5075 tusze można zakupić w dwóch podstawowych odmianach – czarnym i trójkolorowym.

Podsumowując, urządzenia wielofunkcyjne firmy HP to dobry wybór dla firmy, domu i szkoły. Ten model zwłaszcza powinien przypaść do gustu uczniom, charakteryzując się rozsądną ceną i możliwością połączenia ze smartfonem lub tabletem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusz do drukarki hp.