Urządzamy ładny przedpokój w bloku

Jasiek
wrzesień04/ 2019

Bloki mają z reguły małe mieszkania. Pomieszczenia w takim mieszkaniu nie mają wielkich metraży. Trzeba więc bardzo mocno postarać się, aby każde pomieszczenie było dobrze zagospodarowane. Jak urządzić ładny przedpokój w bloku?

Jaka funkcja, czyli jak zaplanować ładny przedpokój w bloku

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie funkcje musi mieć taki przedpokój. Czy będzie to miejsce, gdzie wszyscy będą się rozbierać? Czy takie czynności będziemy wykonywać dopiero w swoich pokojach – sypialni? W wielu blokach ten przedpokój ma z reguły do 2, maksymalnie 3m2. Zaplanowanie jego funkcjonalności jest bardzo ważne, aby w ogóle dało radę przez niego przejść do dalszych pomieszczeń. Ładny przedpokój w bloku niech nie będzie miejscem, gdzie będzie zbyt duża ilość mebli oraz innych niepotrzebnych nam tam rzeczy.

Minimalistycznie z pomysłem

Ładny przedpokój w bloku może być urządzony w jasnych kolorach. Z reguły są to pomieszczenia, gdzie nie dociera światło słoneczne. Jasne kolory ścian, czy chociażby szafki na buty sprawią, że przedpokój będzie wydawał się przestronniejszy, cieplejszy. Do tego w ciągu dnia nie będzie trzeba w nim zapalać dodatkowego światła. Z mebli warto postawić na ewentualną szafkę na buty lub tylko na pufę – miejsce do siedzenia, które ułatwi nam rozbieranie butów. Nie przynośmy tutaj zbyt wielu dodatków, które niepotrzebnie będą zajmowały tutaj przestrzeń. Przedpokój niech będzie urządzony w stylu jak najbardziej minimalistycznym, ale wygodnym i klimatycznym.