Techniki masażu klasycznego przy wyszczuplaniu brzucha

Techniki masażu klasycznego przy wyszczuplaniu brzucha
Jasiek
maj24/ 2017

Zarówno panowie, jak i panie mają bardzo często problem ze zgubieniem tłuszczu nagromadzanego na brzuchu. Czasem nawet osoby o względnie szczupłej sylwetce mają brzuch wystający bardzo mocno oraz zbyt duży obwód. Trzeba pamiętać, ze ponad 100 cm w pasie to już sytuacja zagrożenia zdrowia. Przy gubieniu kilogramów z tej właśnie okolicy warto wykorzystać masaż klasyczny i jego zalety.

Walka z tłuszczem i toksynami

Wielu salonów masażu oferuje specjalny masaż klasyczny wyszczuplający akurat tę bardzo problematyczną partię. Do takich zabiegów stosowane są również olejki nawilżające, odżywcze czy preparaty ujędrniające i wygładzające, a także pomagające tkance tłuszczowej ulec rozbiciu. Wtedy może zostać ona stopniowo wydalona z ciała.

Podczas takiego masażu fizjoterapeuta skupia się tylko na obszarze brzucha i boczków, co sprawia, że w czasie 30 minut te partie są poddawane intensywnemu zbiegowi, w którego skład wchodzą klasyczne techniki masażu, jak gładzenie i przesuwanie rąk po skórze, lekko podając ją również naciskowi. Wszystkie te ruchy trzeba również wykonywać w odpowiednim kierunku.

Zalety masażu brzucha

Jak podają specjaliści od tego typu zabiegów, masaż klasyczny brzucha cechuje się wieloma walorami. Może zredukować zarówno tkankę tłuszczową jak i cellulit. Ponadto pomaga usuwać z organizmu toksyny, które w dużym stopniu odpowiadają za spowolnienie przemiany materii. To także wspomaga proces odchudzania.

Co więcej, taki masaż klasyczny także doskonale rozluźnia. Bardzo wpływa na na samopoczucie osoby poddawanej masowaniu. Jest on przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trzeba tylko pamiętać, że sam masaż niewiele jest w stanie pomóc, jeżeli nie będziemy stosować zbilansowanej diety oraz nie włączymy do naszego trybu życia ruchu.

Program wyszczuplania brzucha

Odchudzając się w sposób tradycyjny, zauważymy równomierny spadek masy i zanik tkanki tłuszczowej, która jest zbędna, jeżeli jednak brzuch jest strefą problematyczną, a dzieje się tak szczególnie u osób mających typy figur z tendencją do przybierania w tym miejscu, trzeba zadziałać miejscowo.

W domu również można w pewien sposób samodzielnie sobie pomóc, wspomagając masaż klasyczny. Warto wcierać w brzuch preparaty spalające tłuszcz oraz stosować owijanie folią na przykład na czas ćwiczeń. Ten niecodzienny sposób sprawi, że masaże przyniosą lepsze efekty. Oczywiście warto także pozbyć się ze swojego menu słodyczy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na medicaspa.pl

https://blogscooper.com/kupujemy-fotel-wiszacy-rattanowy/ https://teldomains.pl/pomysl-na-taras-przed-domem-idealne-miejsce-do-relaksu/ http://za10froszy.pl/kosz-ogrodowy-kokon-niebanalny-mebel-do-strefy-relaksu/