Solidne i eleganckie meble ogrodowe… To możliwe!

Jasiek
grudzień28/ 2019

Nowoczesne ogrody otaczające nowo powstałe domy zachwycają swoją dopracowaną formą. Próżno szukać w nich prowizorycznego wyposażenia. Miejsce twardych, niewygodnych ławek z drewna czy krzeseł z niskiej jakości tworzyw sztucznych zajęły eleganckie kanapy, miękkie fotele i jednoosobowe huśtawki. Nie ulega wątpliwościom, że tego typu wyposażenie doskonale się prezentuje. Ale czy może być również trwałe i praktyczne? Udowadniamy, że tak!

Modne kanapy i fotele mile widziane w stylowym ogrodzie

To, jak długo kanapa czy fotel zachowa swoją nienaganną formę zależy od jego budulca. Jeśli nie chcesz, aby pierwsze załamanie pogody odbiło się na kondycji kompletu, wyposaż swoje patio w meble z technorattanu. Innowacyjne tworzywo do złudzenia przypomina swój pierwowzór, czyli naturalny rattan, jednak wykazuje od niego inne właściwości. Syntetyczny materiał jest w pełni odporny na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, wodę, mróz) oraz uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest, aby technorattanowy stelaż uzupełniony był poduszkami z wysokiej jakości pianki tapicerskiej pokrytej grubą poszwą impregnowaną hydrofobowym środkiem. Tego typu meble znajdziesz na stronie oltre.pl.

Jak dbać o technorattanowe meble?

Technorattan, w przeciwieństwie do większości materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli ogrodowych, nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych ani stosowania zabezpieczeń poza sezonem. Jedyne, co musisz zrobić, aby zestaw nienagannie się prezentował, to raz na jakiś czas przetrzeć powierzchnię mebli wilgotną ściereczką. Pamiętaj jednak o tym, aby chronić przed wodą  poduszki i siedziska obite tapicerką. Możesz zabezpieczyć je, nakładając na meble pokrowiec albo przechowywać je w eleganckiej skrzyni ustawionej na tarasie.

https://benkanejohns.com/oc-na-miesiac-krotkoterminowe-kto-moze-je-wykupic/ http://za10froszy.pl/kosz-ogrodowy-kokon-niebanalny-mebel-do-strefy-relaksu/ https://xann.pl/sitemap