Samochodowa flota i kierowcy – rozliczanie czasu pracy

Jasiek
listopad16/ 2022

Biznes przewozowy nie jest najłatwiejszym przedsiębiorstwem. Niestety panują tutaj różnorodne zasady, których po prostu trzeba się trzymać. Najważniejszymi punktami biznesu TSL jest oczywiście sprawdzona flota i kierowcy. Rozliczanie czasu pracy pracowników bywa w tej branży prawdziwą katorgą. Ciągle zmieniające się przepisy, rozliczenia i przetrzymywanie ewidencji bywa problematyczne. Jednak wraz z systemem telematycznym wszystko może okazać się prostsze!

O co chodzi z rozliczaniem czasu pracy kierowców?

Rozliczanie pracy kierowców bywa dość skomplikowane – zarówno dla pracownika jak i przedsiębiorcy. Chodzi tutaj o trzymanie się zasad pracy i odpoczynku na drodze, które bywają bardzo restrykcyjne. Z tego powodu wielu kierowców miało już nie jeden kłopot. Tachograf bywa nieprecyzyjny, a podczas wzmożonego ruchu odczytywanie danych z jego płyty bywa mylące. Stąd niektóre pomyłki i kary za niedotrzymanie się przepisów. Jest to najbardziej problematyczne w przypadku podróżowania za granicę. Każdy kraj rządzi się swoimi prawami dlatego w przypadku transportu wszystko musi być zgodne z prawem państwa, w którym kierowca się aktualnie znajduje. Do tego dochodzi konieczność notowania każdej przerwy, a papiery muszą zostać złożone i przechowywane w siedzibie firmy przez długi czas.

System telematyki z automatycznym odczytywaniem czasu pracy kierowców jest w stanie realnie ułatwić im pracę. Dodatkowo zmniejsza ryzyko bolesnych kar, na które zarażają się przedsiębiorcy w przypadku niedopatrzeń. System sam analizuje wszystkie dane i umieszcza je w chmurze gdzie przechowywane są w sposób elektroniczny. Dzięki temu za stuknięciem kilku przycisków przedsiębiorca może wskazać wszystkie potrzebne dokumenty.

Podsumowanie 

System telematyczny jest niezwykle przydatnym elementem w przypadku prowadzenia firmy przewozowej. Na płaszczyźnie analizowania i przechowywania czasu pracy kierowców jest niezwykle pomocny za co chwalą go wszystkie firmy przewozowe.

zobacz wiecje https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://www.kronikatygodnia.pl/publikacje/28407