Rozsiąść się wygodnie w swoim świecie

Rozsiąść się wygodnie w swoim świecie
Jasiek
czerwiec23/ 2017

Świat nieustannie nas przyzywa i do czegoś zobowiązuje. Każe nam działać i popisywać się licznymi talentami i sukcesami. Tempo życia staje się coraz szybsze. Czasami brakuje tchu. Powstaje gwałtowna potrzeba wytchnienia i oderwania się od tej pochłaniającej rzeczywistości. Gdzieś się ukryć przed całym światem – myślimy desperacko. Ale gdzie? Najlepiej w naszej prywatnej przestrzeni idyllicznej, czyli w zakątku ogrodowym.

Idylla, która się spełnia

To wcale nie jest takie trudne – stworzyć doskonałe miejsce do równie wspaniałego wypoczynku. Miejsce wytchnienia i zapomnienia o codziennych troskach i obowiązkach. Gdzie możemy być naprawdę sobą. Tak od podstaw. Na sto procent. Miejsce, w którym niczego i nikogo nie musimy udawać. To jest właśnie idylla, przestrzenna i psychiczna. Magiczne miejsce, które działa na naszą duszę kojąco. Wystarczy ustawić w nim ekskluzywne leżaki ogrodowe, żeby cieszyć się pełnią życia.

Ogrodowa idylla

Bardzo lubimy tarasy, tę przestrzeń przejściową pomiędzy domem a światem zewnętrznym. Bawimy się na nich i spotykamy. Ale chyba warto też poszukać miejsc nieco oddalonych. Takich naszych prywatnych samotni. Ukrytych wśród drzew. Możemy je nieco udoskonalić, stawiając tam na przykład domek ogrodowy czy altankę, którą rewelacyjnie dopełnią meble ogrodowe całoroczne. Przecież nasza ogrodowa bajka może trwać niemal cały rok. Także wczesną wiosną czy późną jesienią warto rozsiąść się w cudnym ogrodzie.

Chwila wytchnienia w ogrodowym zakątku

Wkrótce zrozumiemy, że najlepiej wypoczywa się u siebie – blisko domu, ale jednak nie w centrum domowych spraw. Przecież każdemu należy się od czasu do czasu taka ucieczka do samego siebie – taka chwila samotności, która stanowi najdoskonalszą terapię. Z łatwością zafundujemy ją sobie sami w ogrodzie.