Profesjonalne farbowanie tapicerki samochodowej

Profesjonalne farbowanie tapicerki samochodowej
Jasiek
maj24/ 2017

Profesjonalne farbowanie, renowacja, czy też naprawa tapicerki samochodowej, nie jest obecnie zbyt trudnym zadaniem zwłaszcza, jak skorzysta się z pomocy odpowiednich preparatów. Problem wycierania się farby jest zmorą każdego kierowcy, a nawet najlepsza jakościowo farba z biegiem lat ulega mocnemu wycieraniu.

Kompleksowe farbowanie tapicerki

W dzisiejszych czasach porządna farba do skóry samochodowej i zakup podstawowego zestawu tonującego, jest najlepszym i najszybszym sposobem, aby przywrócić skórzanej tapicerce jej dawny blask.

Miejsce przeznaczone do farbowania należy bardzo dokładnie odtłuścić, dzięki czemu farba do skóry samochodowej uzyska lepszą przyczepność. Usunąć należy w pierwszej kolejności pozostałości starego oleju, wosku oraz silikonu, które w przypadku farbowania stanowią największe problemy. Wszystkie szorstkie miejsca należy z kolei dokładnie wygładzić. Na naszym rynku dostępne są specjalne pady szlifujące, dzięki którym błyskawicznie przygotujemy tapicerkę do mapowania. Korzystają z padów szlifujących, należy być oczywiście bardzo ostrożnym, ponieważ można zepsuć powierzchnie skóry, a w szczególności wystające nici. Przy pomocy rozpuszczalnika można pousuwać stare kawałki farby, które bardzo słabo trzymają się powierzchni.

O czym należy pamiętać podczas farbowania?

Farby tonujące do skóry samochodowej dostępne są obecnie praktycznie we wszystkich kolorach, dzięki czemu bez żadnego większego problemu odnajdziemy idealny kolor do naszej tapicerki. Jeżeli poszukiwana farba do skóry samochodowej nie znajduje się niestety w standardowych kartach koloru, to konieczny jest specjalny wzór, albo przynajmniej nazwa farby producenta. Pamiętać należy również i o tym, że zdjęcia które widnieją na kartach kolorów w sklepach internetowych, niestety nie oddają w 100% wierności kolorów. Najbezpieczniej jest dokonywać zakupu farby do skóry samochodowej na podstawie tradycyjnych kart z kolorami.

Na naszym rynku dostępna jest specjalna farba neutralna oraz płynne skóry, dzięki którym można pozbyć się błyskawicznie większości zadrapań oraz suchych pęknięć. Farby tonujące należy zaraz po nałożeniu odpowiednio zabezpieczyć za pomocą specjalnych środków konserwujących skórę. Aby lepiej zachować efekty farbowania tapicerki oraz renowacji, należy podczas eksploatacji samochodu odpowiednio pielęgnować skórę. Warto zainwestować w porządny zestaw do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej.

Farbę do skóry samochodowej znajdziesz na Lakiery24.com