Powiew elegancji w ogrodzie

Powiew elegancji w ogrodzie
Jasiek
listopad08/ 2017

Siedząc na ogrodzie, zwłaszcza tym sąsiadującym z polami czy łąkami, niejednokrotnie doświadczamy powiewu świeżości. Jeszcze mocniej tego doznajemy w ogrodzie nadmorskim, w którym bryza dotyka nas cudownie, kiedy odpoczywamy na przykład na widokowym tarasie. Zresztą w każdym ogrodzie wiatr niesie zapachy pochodzące od kwiatów, ziół czy trawy, dając nam niewysłowioną przyjemność.

Świeże pomysły, czyli meble eleganckie i designerskie

Oprócz powiewu świeżości w ogrodzie możemy też doświadczyć powiewu elegancji. Wystarczy że wybierzemy meble ogrodowe z technorattanu – przejaw wytworności w nowoczesnym stylu. Natura jako doskonałe tło dla wyszukanych ekspozycji. Takie aranżacje można tworzyć w ogrodzie, wykorzystując piękno przyrody i twórczość człowieka.

Meble technorattanowe to przedmioty designerskie, których estetyka nawiązuje do najlepszych dzieł artystycznych XX wieku. Inspirowane konstruktywizmem, minimalizmem, abstrakcjonizmem. Stanowią współczesną interpretację minionych kierunków w sztuce. Nawiązują jednocześnie do salonowego czy pałacowego luksusu – do tradycji urządzania wytwornych podwieczorków na werandzie czy po prostu w plenerze. Meble z technorattanu na patio czy w altance zaprezentują się stylowo.

Patio – elegancja w hiszpańskim stylu

Doskonałym miejscem do wymyślania i realizowania eleganckich aranżacji jest patio. Hiszpański styl kojarzy się w wielością wzorów i kolorów. Z wielobarwnym podłożem, ułożonym na przykład z kolorowych płyt czy kostek brukowych. Meble z technorattanu na patio zrównoważą nieco tę barwność i wprowadzą do niej harmonię. W miejscu tak wystylizowanym gustownie zaprezentują się na przykład białe komplety technorattanowe. Można też pomyśleć o naturalnym rattanie i fantazyjnych fotelach, które ustawimy przy drewnianym stole.