Płyny do ust to idealny sposób na higienę jamy ustnej

Jasiek
wrzesień20/ 2017

Tysiące ludzi uważa, że codzienna higiena jamy ustnej ogranicza się tylko i wyłącznie do mycia zębów rano i wieczorem. To rozumowanie nie jest do końca prawidłowe. Dlaczego? Ponieważ kompleksowa higiena jamy ustnej obejmuje także regularne stosowanie płynów do płukania ust.

Korzyści wynikające ze stosowania płynów do ust

Płyny do ust dają mnóstwo korzyści. Przede wszystkim odświeżają oddech. Na jakiej zasadzie się to odbywa? To bardzo proste, płyn niszczy te bakterie, które przyczyniają się do nieświeżego oddechu. Dzięki temu zabiegowi oddech zachowuje świeżość przez długi czas. Kolejną korzyścią jest zapobieganie odkładania się bardzo szkodliwej płytki nazębnej. Warto też dodać, że płyny do ust usuwają resztki jedzenia zalegające w jamie ustnej oraz między zębami. Nie można zapominać o tym, że te właśnie płyny zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy, która jak wiadomo jest bardzo groźna oraz trudna do wyleczenia. Warto też dodać, że ostatnią korzyścią jest to, że płyny nie wywołują uczucia pieczenia. Wręcz przeciwnie, zapewniają przyjemne i świeże uczucie w jamie ustnej. Dzięki temu komfort jest bardzo duży.

W jaki sposób można stosować płyny do ust?

Płyny do ust można stosować na trzy sposoby: przed szczotkowaniem, po szczotkowania oraz pomiędzy szczotkowaniem zębów. Płyny do ust przed szczotkowaniem rozmiękczają zalegającą płytką nazębną. Dzięki temu jej usunięcie podczas szczotkowania staje się znacznie łatwiejsze, a czyszczenie zębów dużo dokładniejsze. Płyny do ust po szczotkowaniu chronią zarówno dziąsła jak i zęby przed bakteriami. Warto również dodać, że te płyny zabezpieczają dodatkowo miejsca, do których nie udało się dotrzeć szczoteczką do zębów, dostarczają zębom „dodatkową porcję” chroniącego przed próchnicą fluoru. Nie można zapomnieć o tym, że te właśnie płyny pozwalają na długotrwałe utrzymanie przyjemnego oddechu i uczucia świeżości. Płyny do ust można też używać pomiędzy szczotkowaniem zębów. Użytkowane w ten sposób zapewniają ochronę bakteryjną.

Czym kierować się wybierając płyny do ust?

Podstawowym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze płynów, powinno być ich przeznaczenie. Do głównych rodzajów należą płyny do ust:
– przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze;
– wspomagające wybielanie;
– wzmacniające struktury zębów, czyli takie zmniejszające ryzyko wystąpienia próchnicy;
– działające przeciw parodontozie;
– zapobiegające stanom zapalnym dziąseł;
– zmniejszające ryzyko osadzania się osadu i kamienia nazębnego;
– usuwające nieprzyjemny zapach z ust;
– łagodzące nadwrażliwość zębów;
– niezawierające alkoholu – dla osób z problemami suchości jamy ustnej.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – płyny do ust.

https://banbanbook.com/okna-panoramiczne-prosty-sposob-na-naturalne-doswietlenie-pomieszczen/ https://xann.pl/sitemap https://amata-us.org/wloskie-smaki-na-polskich-stolach/