Pergola metalowa – stwórz własny zakątek odpoczynku w ogrodzie lub na tarasie

Jasiek
styczeń08/ 2020

Pergola metalowa to coraz częstszy element w naszych ogrodach, na tarasach. Dzięki niej nawet w najbardziej upalny dzień możemy cieszyć się komfortowym cieniem i korzystać ze wspaniałej pogody. Pergola metalowa to rozwiązanie, które powoli wypiera klasyczne parasole ogrodowe – produkt ten nie tylko wpływa na nasz komfort, ale również poprawia estetykę otoczenia. Jak to możliwe?

Czym jest pergola metalowa?

Nowoczesna pergola metalowa to trwała konstrukcja, którą możemy zastosować zarówno na tarasach, jak i w ogrodach, jako element wolnostojący. Pergole ustawiane są w taki sposób, aby ich dach mógł zacieniać miejsce wypoczynkowe. Obecnie pergola metalowa konstruowana jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody w czasie deszczu. Najchętniej wybierana pergola metalowa posiada zadaszenie wykonane z aluminiowych listew, obracających się wokół swojej osi. O ich ustawieniu decyduje użytkownik. Możliwe jest również całkowite odsłonięcie dachu i cieszenie się słońcem. W pozycji zamkniętej dach staje się wodoodporny i pozwala na korzystanie z tarasu również w czasie deszczu!

Pergola metalowa i meble ogrodowe

Stworzenie wymarzonego miejsca wypoczynkowego jeszcze nigdy nie było tak proste – pergola metalowa połączona z wybranym przez nas kompletem ogrodowym pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni, którą docenią zarówno domownicy, jak i goście. Warto pamiętać o tym, że takie miejsce może służyć nam na wiele sposobów: pod pergolą możemy odpoczywać, organizować słodkie poczęstunki, podawać posiłki, spotykać się w gronie znajomych. To także idealna przestrzeń dla naszych dzieci! Pergola metalowa dopełni przestrzeń i sprawi, że stanie się ona bardziej funkcjonalna.