Ogrody naturalistyczne – odpocznij blisko natury

Jasiek
luty24/ 2023

Ogrody naturalistyczne to trend, który coraz chętniej wykorzystywany jest przez posiadaczy przydomowych ogrodów. Przestrzeń taka zakłada, że pierwsze skrzypce gra tu natura: kwiaty, drzewa, krzewy. Celem tworzenia naturalistycznych ogrodów jest możliwość obserwowania natury i obcowania z nią. Jak zaprojektować naturalistyczny ogród?

Jak tworzone są ogrody naturalistyczne?

Nie ma wątpliwości, że ogrody naturalistyczne to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. W ogrodach takich królują kwiaty na rabatach, wyższa trawa. Do ogrodu takiego chętnie przylatują ptaki, owady. Chcąc cieszyć oczy taką przestrzenią, warto wybrać miejsce blisko ściany domu – w ten sposób miejsce wypoczynkowe będzie osłonięte od silnego wiatru. Do wyznaczenia przestrzeni wypoczynkowej możemy wykorzystać pergolę ogrodową – to nowoczesna konstrukcja, której dach osłoni przed palącym słońcem. W cieniu pergoli ustawmy wybrane meble – dobrym rozwiązaniem okażą się meble w których wykorzystano naturalne drewno. Takim meblem jest np. stół z blatem z drewna eukaliptusa czy też lekkie fotele aluminiowe z wstawkami z drewna tekowego. Inną propozycją są trwałe meble technorattanowe, które świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Meble warto uzupełnić poduszkami i pledami – podniosą one komfort w chłodniejsze dni.

Ogrody naturalistyczne – postaw na oświetlenie

By móc w pełni cieszyć się ogrodem naturalistycznym, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które wydobędzie jego elegancję również po zmroku. Ogrody naturalistyczne warto ozdabiać klasycznymi lampionami, wewnątrz których umieszcza się świece. Drugim rozwiązaniem są lampy solarne, które mogą być ładowane na dwa sposoby: poprzez energię słoneczną lub też kabel USB. Oświetlenie pozwoli na wygodniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się pomiędzy ścieżkami.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zczawnica.org azubezpieczenia.pl