Nowoczesny i dokładny, ciepły montaż okien

Jasiek
kwiecień30/ 2022

Decydując się na zakup stolarki okiennej, należy posiadać pewne informacje. Nie tylko, jeśli chodzi o rodzaje dostępnych produktów. Należy zwrócić uwagę także na to, jak ma być zamontowana stolarka okienna. Dużo mówi się o tym, że należy wykonać ciepły montaż okien.

Na czym polega ciepły montaż okien?

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że niczym nie różni się on od tradycyjnych sposobów montażu. W końcu okno zawsze znajdzie się na swoim miejscu. Aczkolwiek, cała filozofia polega na tym, że podczas wykonywania ciepłego montażu, zostają zastosowane trzy warstwy izolacyjne: środkowa, wewnętrzna i zewnętrzna.

Warstwa zewnętrzna, która jest paroprzepuszczalna, ma za zadanie chronić całość przed przedostaniem się wilgoci pochodzącej z opadów atmosferycznych. 

Warstwa wewnętrzna nazywana również paroszczelną, ma za zadanie chronić przed parą wodną, jakiej nie brakuje w pomieszczeniach, która może chcieć przedostać się do piany montażowej.

Sama warstwa środkowa to izolacja termiczna. Jej zadaniem jest uszczelnienie przestrzeni znajdującej się pomiędzy ramą okienną a ścianą. Ta warstwa wykonywana jest z pianki poliuretanowej.

Ciepły montaż okien przynosi ogrom korzyści. W szczególności, jeżeli jest mowa o utrzymaniu ciepła w domach. To uniwersalne rozwiązanie, które ma szansę na to, że będzie już niedługo stosowane przez zdecydowaną większość ekip montażowych. Tym bardziej, że taki montaż nie wymaga specjalnych umiejętności, a jedynie zaangażowania dodatkowych materiałów, które muszą zostać użyte w sposób dokładny.