Nowoczesne altany metalowe

Jasiek
czerwiec01/ 2021

 

Jak zadaszyć taras, aby miejsce to było idealną przestrzenią do odpoczynku w trakcie wiosny i lata? Wśród najchętniej stosowanych metod wymienia się nowoczesne altany metalowe. Takie pergole zaskoczą nas pod wieloma względami! Pergola nie tylko ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym, ale również sprawi, że estetyka miejsca wypoczynkowego znacznie się poprawi!

Nowoczesne altany metalowe – oryginalny sposób na cień

Czym są nowoczesne altany metalowe? To nic innego jak pergole tworzone z wysokiej jakości materiałów, których głównym zadaniem będzie ochronienie nas przed słońcem czy niespodziewanym deszczem. Pergola jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem, który znacząco poprawi estetykę otoczenia. Jak konstruowane są nowoczesne altany metalowe?

Konstrukcja altany składa się z elementów modułowych, wykonanych z aluminium. Zastosowanie tego tworzywa jest gwarancją, że pergola oprze się zmiennym warunkom atmosferycznym, działaniu wilgoci, korozji. Modułowa konstrukcja wznoszona jest bez konieczności kotwienia jej w betonie – montaż nie sprawi nam problemów i nie zajmie wiele czasu. Dodatkowym atutem jest zintegrowana rynna, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na dachu altany znajduje się dach – jest on najczęściej wykonany z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Lamele w odpowiedniej pozycji mogą całkowicie zamknąć dach i stworzyć nad nami ochronę przed deszczem! Nowoczesne altany metalowe możemy dodatkowo uzupełnić o elementy takie jak rolety boczne.

Nowoczesne altany metalowe w dobrej cenie

Jak kupić pergolę w dobrej cenie? Świetnym rozwiązaniem są meble ogrodowe z ekspozycji – znajdziemy tam przede wszystkim komplety wypoczynkowe, ale i elementy takie jak pergole czy ich wyposażenie. Korzystając z promocji i wyprzedaży również uda nam się nieco zaoszczędzić – to świetny pomysł na stworzenie wygodnego kącika do relaksu w niskiej cenie!