Materiał na meble kuchenne

Materiał na meble kuchenne
Jasiek
marzec24/ 2017

Decydując się na umeblowanie kuchni musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że panują tam specyficzne warunki. Podczas gotowania jest cieplej i panuje tam wyższa wilgotność powietrza. Musi mieć to wpływ na wybór materiału, z którego będą wykonane meble. Mieszkając w Warszawie mamy spory wybór, ze względu na dobry dostęp do specjalistów. Warto też pamiętać o tym, że dużo informacji mogą nam przekazać osoby, które robią kuchnie na zamówienie Warszawa.

Najczęściej stosowane materiały

Żeby wybrać, musimy najpierw ustalić z jakich materiałów najczęściej powstają meble kuchenne. Wystarczy w tym celu przejrzeć dostępne na rynku oferty. Okaże się wówczas, że na szafki najczęściej stosuje się laminowaną płytę wiórową. Na ścianki boczne i blaty wykorzystuje się foliowane płyty MDF, ewentualnie fornirowane płyty wiórowe. Trzeba pamiętać po tym, że najtwardsze elementy, to te, którymi posługujemy się na co dzień, np. blaty.

Oczywiście przy produkcji stylowego, bardziej tradycyjnego umeblowania kuchni używa się też niekiedy naturalnego drewna. Typowe gatunki używane do produkcji to dąb i buk. Niekiedy będzie to również olcha, sosna czy brzoza, choć mało kto decyduje się na takie miękkie drewno do meblowania tak nietypowego pomieszczenia.
Największy dylemat będziemy mieli jednak w przypadku wyboru między najpopularniejszymi materiałami, czyli płytą wiórową i MDF. Pomysły na urządzenie kuchni znajdziesz na stronie http://www.bbmeble.pl/.

Którą płytę wybrać?

Specjaliści, którzy robią kuchnie na zamówienie Warszawa twierdza, że każda z płyt ma swoje zalety i wady. Płyta wiórowa jest przede wszystkim tańsza, ale również lżejsza. Na rynku jest dostępna w wielu wersjach wykończeniowych – z laminatem, fornirowana, lakierowana lub foliowana. I tu kryje się najwięcej pułapek. Źle dobrane wykończenie sporawi, że stanie się nietrwała i łatwo będzie łapać wilgoć.

MDF jest o wiele bardziej odporny na wilgoć. Daje się łatwo kształtować, dzięki czemu można w nim wykonywać również ozdobne żłobienia (np. drzwiczek). Może być foliowany, lakierowany, fornirowany lub pokryty melaniną. Jest cięższy, ale też bardziej wytrzymały.
Jeżeli trudno nam podjąć decyzję, powinniśmy zwrócić się o więcej szczegółów do specjalistów, którzy robią kuchnie na zamówienie w Warszawie. Dzięki ich wyjaśnieniom o wiele łatwiej dokonamy dobrego wyboru materiału. Wiemy już jednak, że spora rolę odgrywa w tym przypadku wykończenie. Jeżeli wybierzemy opcję zamawiania mebli na wymiar, o wiele łatwiej będzie nam kontrolować jak zostaną one wykonane. To dobry pomysł, skoro chcielibyśmy, żeby były jednocześnie solidne, estetyczne i odporne na panujące w kuchni warunki.