Mała kuchnia też może być  atrakcyjna!

Jasiek
wrzesień04/ 2017

Remont lub urządzanie kuchni od podstaw to nie lada wyzwanie. Wybierając meble, sprzęt i dodatki musimy zwracać szczególną uwagę nie tylko na estetykę i wygląd poszczególnych elementów, ale przede wszystkim na materiały, które nieustannie będą mieć kontakt z wysoką temperaturą, chlapiącym tłuszczem i wilgocią w postaci pary wodnej. Proces decyzyjny komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy szukamy wyposażenia nie do przestronnego pomieszczenia, ale małej kuchni, gdzie metraż skutecznie ogranicza pole do popisu. Jakie meble sprawdzą się w małej kuchni najlepiej? Sprawdź!

Lekkie i jasne

Dysponując małą, nieraz wąską kuchnią, musisz nauczyć się grać kolorem! Nie od dziś wiadomo, że ciemne barwy „zmniejszają” pomieszczenia, natomiast jasne optycznie dodają kilku metrów.  Kuchnia będzie wydawać się większa, jeśli wybierzesz meble z białej płyty laminowanej. Takie meble są hitem ostatnich sezonów – jasna, błyszcząca tafla prezentuje się niezwykle elegancko i potęguje wrażenie czystości w kuchni. Nowoczesne płyty meblowe zabezpieczane laminatami odporne są na działanie wysokich temperatur i wilgoci, dzięki czemu nie musisz obawiać się o kondycję mebli. Dodatkowo, szafki o gładkiej, śliskiej powierzchni łatwo i wygodnie wyczyścisz, używając wody z odrobiną płynu do mycia naczyń i miękkiej ściereczki.

Miejsce do siedzenia

W małych kuchniach nie ma miejsca na wydzielanie osobnej jadalni. Wygodne miejsce do wypicia porannej kawy lub zjedzenia obiadu zyskasz, kiedy na wolnej ścianie zamontujesz długi, wąski blat. Ustaw przy nim modne hokery drewniane, które stworzą nieco barowy klimat. Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej tradycyjnych rozwiązań, postaw na wygodne i lekkie krzesła sztaplowane.