Mała kuchnia też może być atrakcyjna!

Mała kuchnia też może być atrakcyjna!
Jasiek
luty09/ 2018

Zagospodarowanie kuchni to nie lada wyczyn. Problem komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy praktycznie i estetycznie zaaranżować nie duże, przestronne pomieszczenie, ale małą kuchnię, gdzie metraż skutecznie blokuje kreatywność. Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić niewielką kuchnię? Sprawdź!

Kolor ma znaczenie

Odpowiednia kolorystyka może dodać pomieszczeniu kilku nadprogramowych metrów kwadratowych! Nawet malutka kuchnia będzie wydawać się większa, jeśli bazą dla aranżacji stanie się biel. Zrezygnuj  z ciemnych mebli na rzecz lekkiej zabudowy z płyty MDF laminowanej na wysoki połysk. Ścianę wokół płyty grzewczej warto wyłożyć białymi płytkami imitującymi modną cegłę. Nie musisz martwić się, że specyficzne środowisko kuchenne nie będzie sprzyjało nieskazitelnej strukturze. Nowoczesne meble kuchenne są w pełni odporne na działanie wysokich temperatur i wilgoci. Rozchlapany tłuszcz i inne zabrudzenia bez problemu zmyjesz z laminowanej płyty za pomocą miękkiej ściereczki (ostre myjki mogą rysować powierzchnię) i płynu do mycia naczyń.

Wyeksponuj okna

Małe pomieszczenia wymagają maksymalnego nasłoneczniania. Nie chowaj okna za ciężkimi zasłonami albo żaluzjami. Kuchnia stanie się bardziej przytulna i słoneczna, kiedy okno ozdobi lekka roleta rzymska albo delikatna firanka z przezroczystego materiału. Zioła w kolorowych doniczkach ustawionych na parapecie nie tylko będą atrakcyjnym, naturalnym akcentem dekoracyjnym, ale również świetnym dodatkiem do sałatek i kanapek.

Lekkie krzesła do kuchni i nietypowy stół

W każdej kuchni ważne miejsce zajmuje kącik jadalniany, gdzie możemy spotkać się z domownikami przy kawie albo w czasie kolacji. Duży zestaw, na który nie ma miejsca w niewielkim pomieszczeniu, z powodzeniem zastąpi długi, wąski blat i krzesła do kuchni w formie modnych hokerów. Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz wiele modeli, które idealnie dopasują się do metrażu i stylu Twojego mieszkania.