Liposukcja – walka o idealną sylwetkę

Jasiek
sierpień22/ 2019

Niewiele jest kobiet, które zadowolone są ze swojej figury. Bardzo wiele kobiet mimo zdrowej diety oraz dużej ilości ćwiczeń fizycznych nie może pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała. Brzuch, uda, czy pośladki bardzo skutecznie potrafią opierać się wszelkim wysiłkom zmierzającym do zmniejszenia ich obwodu. Jednemu zabiegowi nie są w stanie się oprzeć. Jest to liposukcja. Co to takiego i czy warto przeprowadzić zabieg liposukcji?

Dla kogo jest przeznaczona liposukcja?

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu nie jest w stanie usunąć nadmiernej tkanki tłuszczowej z całego organizmu. Jest to zabieg, który działa miejscowo, na wybrane partie ciała. Najczęściej przeprowadzana jest liposukcja brzucha, pośladków oraz ud, czyli miejsc, w których tkanka tłuszczowa gromadzi się najchętniej, a jednocześnie jest najtrudniejsza do zlikwidowania.

Zabieg odsysania tłuszczu jest przeznaczony dla osób, które cenią sobie zdrowy styl życia. Nie unikają wysiłku fizycznego. Dbają o zdrowa dietę. Nadmiar tłuszczu, który zgromadził się w tych newralgicznych miejscach jest bardzo trudny do usunięcia i tu przyda się medycyna estetyczna.

Życie po zabiegu

Usuniecie nieestetycznej tkanki tłuszczowej nie jest jednoznaczne z tym, że można spocząć na laurach i zapomnieć o zdrowym stylu życia. Wprost przeciwnie. Zdrowa dieta oraz ruch są konieczne po zabiegu liposukcji, by nie doprowadzić do rozrośnięcia się tkanek tłuszczowych, które pozostały.

Zaniedbanie może doprowadzić do przerostu tkanek tłuszczowych, które umiejscowione są w pobliżu miejsc po liposukcji. Spowoduje to nieatrakcyjny wygląd oraz zniweczy efekty zabiegu. Jednym słowem, zabieg liposukcji jest przeznaczony dla osób, które mają defekty, ale planują dbać o siebie i nie dopuszczą do ponownego przybrania na wadze.

Przeciwwskazania do liposukcji

Liposukcja jest inwazyjnym zabiegiem i nie w każdym przypadku można go przeprowadzić. Stan zdrowia ma tu duże znaczenie. Przed zabiegiem należy wykonać badania krwi oraz rentgen.

Osoby, które mają problemy z cukrzycą, układem oddechowym, układem krążenia, tarczycą, czy żylakami powinny zrezygnować z zabiegu liposukcji.

Odsysanie tłuszczu, mimo iż zabieg jest inwazyjny i może mieć skutki uboczne, jest sposobem na wygranie z opornymi tkankami tłuszczowymi, które nie chcą się poddać mimo zdrowego stylu życia. Jest to sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki oraz dobrego samopoczucia.