Lipoliza iniekcyjna – nieinwazyjne rozpuszczanie tłuszczu

Jasiek
grudzień03/ 2022

Lipoliza iniekcyjna umożliwia skuteczne i nieinwazyjne wyszczuplanie poprzez rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Dowiedz się więcej o lipolizie.

Lipoliza iniekcyjna – nieinwazyjne rozpuszczanie komórek tłuszczowych

Wbrew powszechnym opiniom iniekcyjne zabiegi medycyny estetyczne nie są zarezerwowane wyłącznie dla skóry twarzy. Jak się okazuje, za sprawą wstrzyknięcia odpowiednich substancji, można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, pośladkach czy podbródku. Poznaj bliżej rewelacyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej.

Lipoliza iniekcyjna, czyli wyszczuplanie poprzez nakłuwanie

Modelowanie ciała z pomocą zabiegów iniekcyjnych to doskonała alternatywa dla inwazyjnych procedur chirurgicznych, takich jak liposukcja. Celem lipolizy iniekcyjnej jest wywołanie zjawiska lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej i jej usunięcia z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu na bazie dwóch substancji:

  • fosfatydylocholiny – jest to fosfolipid pozyskiwany z nasion soi;
  • deoksycholanu sodu – główny składnik soli kwasów żółciowych, mających wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Substancje te wywołują w tkance tłuszczowej kontrolowany stan zapalny. Podskórny tłuszcz po ich podaniu zostaje uszkodzony, co uruchamia mechanizm usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Lipoliza iniekcyjna to jeden z wielu zabiegów wyszczuplających, z których skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest zabiegiem nieinwazyjnym, niewymagającym podania narkozy czy wykonywania cięć chirurgicznych. Przeprowadzana jest przez lekarza medycyny estetycznej w znieczuleniu miejscowym. Specjalista wykonuje serię zabiegów z fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu na wybranym obszarze ciała. Tłuszcz znajdujący się pod skórą po podaniu mieszanki tych substancji zostaje trwale uszkodzony. Adipocyty (komórki tłuszczowe) pękają, a uwolnione z nich tłuszcze transportowane są przez krew do wątroby, gdzie są rozkładane i następnie wydalane z organizmu. Zabieg jest niezwykle szybki, zazwyczaj trwa nie dłużej niż 15 minut.

Jakich efektów można się spodziewać po lipolizie?

Lipoliza iniekcyjna pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów, m.in. zmniejszenie obwodu talii nawet o 4-5 cm. Ponadto można ją zastosować w okolicy szyi w celu redukcji tzw. drugiego podbródka. Za pomocą tej metody można leczyć tłuszczaki, a także usuwać ginekomastię (przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn). Na skutek lipolizy poprawia się mikrokrążenie w miejscu podania preparatu.

Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są widoczne od razu, ale pojawiają się stopniowo. Proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu wymaga czasu. Przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu lipolizy organizm stopniowo pozbywa się tkanki tłuszczowej.

Dla przyspieszenia i wzmocnienia rezultatów po zabiegu wskazane jest intensywne nawadnianie organizmu, wykonywanie masaży limfatycznych oraz systematyczna aktywność fizyczna. Takie postępowanie ułatwia transport tłuszczu do wątroby i jego usunięcie z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna umożliwia uzyskanie długotrwałych rezultatów w postaci wyszczuplonej i wymodelowanej sylwetki. Warunkiem jest jednak wykonanie serii zabiegów – ich liczbę i częstotliwość ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Zazwyczaj zalecane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania. Przeznaczona jest dla osób o ustabilizowanej masie ciała. Otyłość oraz znaczna nadwaga stanowią przeciwwskazanie do wykonania lipolizy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najskuteczniejszych metod wyszczuplania sylwetki, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/