Lekarstwa na ból gardła idealne dla dzieci

Lekarstwa na ból gardła idealne dla dzieci
Jasiek
maj25/ 2017

Dzieci dość niechętnie przyjmują wszelkiego rodzaju lekarstwa. Gdy mają połknąć najmniejszą nawet tabletkę, wpadają w dziki szał i za żadne skarby nie chcą wziąć jej do buzi. Inaczej jednak może na nie zadziałać spray na gardło czy specjalistyczne produkty kierowane do młodych pacjentów. Dostępne są w każdej aptece.

Tabletki do ssania

Coraz częściej mają tak przyjemny zapach i smak, że swoją konsystencją i aromatem przypominają raczej owocowego, smacznego cukierka, aniżeli prawdziwy wyrób medyczny. Maluchy chętnie skorzystają z takiej dodatkowej przekąski, tym bardziej jeśli ich rodzice nie uświadomią ich, czym właściwie są te pastylki i jakie mają właściwości bądź działanie.

Wybierając tabletki do ssania, trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiej grupy osób są one kierowane. Wśród tych produktów występują leki dla dorosłych oraz dla dzieci. Należy sprawdzić, od jakiego roku życia mogą być one aplikowane. Ich skład powinien być jak najbardziej naturalny, wypełniony tradycyjnymi i dobrze wszystkim znanymi ziołami (np. tymiankiem).

Syropy na kaszel

Syropy zawierają w sobie substancje pomagające usuwać z gardła zalegającą w nim wydzielinę. Doskonale działają na kaszel mokry, choć przystosowane są też do walki z kaszlem suchym. Dostępne przeważnie bez recepty i możliwe do kupienia za kilka złotych. Po bardziej specjalistyczne leki (syropy czy spraye na gardło) trzeba udać się z dzieckiem do lekarza rodzinnego bądź pediatry.

Syropy mają fantastyczne smaki – malinowe, truskawkowe czy wiśniowe. Dzieci za nimi przepadają i gdyby mogły, najchętniej wypiłyby wypełnioną nimi butelkę za jednym razem. Dzięki temu nie trzeba ich nakłaniać do stosowania lekarstwa. Należy jednak uważać na jego ilość, podając dziecku rano i wieczorem maksymalnie dwie łyżki syropu.

Spraye na gardło

Aerozole można stosować w celu złagodzenia bólu gardła. Potrafią one także zmniejszać stan zapalny oraz redukować ilość podrażnień wynikających z rozwijającej się choroby. Nawilżają gardło oraz śluzówki, pomagając jednocześnie w odksztuszaniu zalegającej wydzieliny. Pozwalają szybciej wrócić do zdrowia i odzyskać komfort życia.

Spray na gardło przeważnie może być stosowany bezpiecznie przez dzieci, które ukończyły już 12. rok życia. Należy go im podawać od 6 do 10 razy na dzień (jednorazowa dawka wynosi 3-4 psiknięć). Młodszym potomkom warto zaproponować w zamian wspomniane wcześniej syropy oraz kapsułki do ssania.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tactica