Kuchnie na wymiar – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Jasiek
lipiec20/ 2023

Mając do wyboru kuchnie na wymiar oraz gotowe komplety meblowe, coraz więcej osób decyduje się na stworzenie kuchni na wymiar. Kuchnie tworzone na wymiar są nie tylko zaprojektowane z myślą o danym wnętrzu – pozwalają one wykreować kuchnię w danym stylu, dopasowaną do danych potrzeb. Jakie atuty posiadają meble kuchenne na wymiar?

Kuchnie na wymiar i ich atuty

Kuchnie na wymiar to propozycja dla osób, które chcą, by ich kuchnia była idealnie dopasowana do ich potrzeb – mówią specjaliści marki Rega Meble z Bielska-Białej. Kuchnie takie od początku do końca tworzone są na indywidualne zamówienie, dla danego wnętrza. Meble kuchenne na wymiar dają możliwość optymalnego wykorzystania wnętrza, stworzenie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania sprzętów kuchennych. Kuchnie tworzone na wymiar mogą być zabudowane pod sam sufit – rozwiązanie to cenione jest przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Kuchnie takie pozwolą też wykorzystać nawet najbardziej problematyczne elementy kuchni: wnęki, skosy. Kuchnie na wymiar mogą być tworzone zarówno z płyt meblowych czy MDF, jak i litego drewna. Atutem jest możliwość wyboru frontów akrylowych, lakierowanych, laminowanych. Wykonawca zaproponuje też panele dekoracyjne, przeszklenia, zintegrowane oświetlenie.

Kuchnie na wymiar krok po kroku

W jaki sposób tworzone są kuchnie na wymiar? Pierwszym krokiem jest wymierzenie pomieszczenia czy miejsca, gdzie ma powstać aneks kuchenny. Podczas oględzin ustala się także mocne i słabe strony przestrzeni – doświadczony architekt będzie w stanie je odpowiednio wykorzystać. Drugim krokiem jest stworzenie projektu – ten etap poleca na współpracy klienta i architekta. Zamawiający określa swoje potrzeby i oczekiwania, wybiera materiały, dekory, akcesoria. Projektant może zaproponować dodatkowe oświetlenie zintegrowane z meblami. Po akceptacji projektu kuchnia wchodzi w etap realizacji – do pracy przystępują stolarze.

 

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ mobile.org https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/