Komplet ogrodowy – jaki wybrać?

Komplet ogrodowy – jaki wybrać?
Jasiek
listopad16/ 2018

Kupno kompletu ogrodowego to niełatwe zadanie. Niskiej jakości zestaw pod wpływem zmiennych warunków pogodowych może matowieć, łuszczyć się czy pękać. Jak uniknąć przykrych niespodzianek i kupić komplet ogrodowy, który będzie pięknie się prezentował i umilał czas spędzany na świeżym powietrzu znacznie dłużej niż przez dwa sezony? Sprawdź!

Trwałość

Meble ogrodowe narażone są  na działanie czynników, które mogą naruszać ich strukturę. Aby pierwsze załamanie pogody nie odbiło się negatywnie na kondycji nowych krzeseł czy foteli, warto wybrać komplet ogrodowy wykonany z materiałów o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Oferta producentów wyposażenia outdoorowego jest bardzo szeroka. W dobrych sklepach znajdziemy meble wykonane zarówno z naturalnych surowców (drewna czy wikliny), jak i tworzyw sztucznych. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wykonane z technorattanu – syntetycznego tworzywa, które z powodzeniem łączy w sobie walory estetyczne i użytkowe. Wysokiej jakości technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, a jednocześnie wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Zwarty materiał o nieporowatej strukturze nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu łatwo usunąć z niego wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo skutecznie opiera się działaniu promieniowania UV, wody oraz mrozu, zachowując swoją nienaganną kondycję przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Design

Nowoczesne ogrody są starannie zaaranżowane w taki sposób, aby podkreślać walory budynków i być ich ozdobą. Aby stworzyć tuż za progiem domu luksusowy kącik urzekający estetyką i wygodą, należy zwrócić uwagę na design mebli. Komplet niewygodnych ławek warto zastąpić komfortowymi leżakami z piankowymi siedziskami, ekskluzywną kanapą albo ciekawą huśtawką.