Klasyczne meble do salonu w nowej odsłonie

Jasiek
marzec22/ 2023

Domowy salon to przestrzeń wypoczynkowa, z której korzystają zarówno domownicy, jak i w której podejmowani są gości. Warto przemyśleć aranżację tego miejsca i wybrać meble i dodatki dopasowane do potrzeb. Jakie rozwiązania wybrać do domowego salonu?

Funkcjonalne i eleganckie meble – sprawdź kolekcje!

Praktycznie nieograniczony wybór kolekcji meblowych sprawia, że możliwe jest wybranie mebli do salonu dopasowanych do konkretnych potrzeb, do stylu. Kolekcje są rozbudowane – znaleźć w nich można przede wszystkim szafy i komody, ale i regały, półki, stoły i stoliki kawowe. Ciekawą opcją jest meblościanka z witryną. Nowoczesne meblościanki to nic innego jak komplet mebli usytuowanych na jednej ścianie, co pozwala na niebanalną aranżację wnętrza. Meble dedykowane do salonów i pokojów dziennych tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych, również z litego drewna. Materiały te są zabezpieczone przed odkształcaniem i ścieraniem, na długi czas zachowują doskonały wygląd. Wiele z oferowanych elementów uzupełnia się o przeszklenia, dzięki czemu meble nabierają optycznej lekkości.

Jaki komplet wypoczynkowy wybrać?

W centralnym punkcie w salonie powinien znaleźć się komfortowy zestaw wypoczynkowy. Nowoczesne sofy i fotele zaskoczą pod wieloma względami. Posiadają one stabilne konstrukcje oparte na płytach meblowych, ich wnętrze wypełniają sprężyny i pianki, które nadają strukturze elastyczności. Okrycie sof i foteli to tapicerki, najczęściej wykonane z tkanin bawełnianych, weluru, ale też skór naturalnych oraz syntetycznych. Wiele dostępnych mebli wypoczynkowych to narożniki z funkcją spania. Wieczorami można zmienić je w wygodne łóżka dla gości czy domowników. Inną interesującą opcją są komplety wypoczynkowe z funkcją relaks. W ich przypadku fotele i sofy posiadają wysuwane podnóżki oraz zagłówki.