Jakie meble wybrać do pokoju nastolatka?

Jasiek
marzec26/ 2018

Stworzenie komfortowego i wygodnego pomieszczenia dla nastolatka to spore wyzwanie dla rodziców. Zazwyczaj mają oni własną wizję na meble i wystrój, często skorelowaną ze ścisłym kosztorysem. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne meble warto zapytać dziecko, czy akceptuje on takie rozwiązania – z pewnością zaoszczędzi nam to krzyków i płaczu. Jakie meble wybrać? Co okaże się strzałem w dziesiątkę?

Role pokoju dla nastolatka

Pokój nastolatka spełnia kilka ról – przede wszystkim jest to sypialnia, w której dziecko może odpocząć i zregenerować siły. Dalej: to także przestrzeń życiowa, wykorzystywana przede wszystkim do uczenia się czy rozrywki. W pokoju dziecko przyjmuje również swoich rówieśników. Istotne jest, aby meble były funkcjonalne, pozwalały na przechowywanie ubrań, przyborów szkolnych, książek.

Gdzie szukać mebli odpowiednich do pokoju nastolatka? Z pewnością znajdziemy je w sklepach meblowych stacjonarnych – najczęściej są one usytuowane na rogatkach miasta. Dla osób nieposiadających samochodu to jednak spory problem i duża strata czasu na dojazdy. Dzisiaj alternatywą są sklepy internetowe, w których bez trudu znajdziemy interesujące modele mebli. Dodatkowo sklepy internetowe udostępniają wyszukiwarki, w których możemy zaznaczyć interesujące nas parametry: rodzaj mebla, kolorystykę, materiały, rozmiary. W sklepie internetowym gama-sklep.com.pl znajdziemy również liczne wizualizacje stworzone przez doświadczonych architektów wnętrz.

O czym musimy pamiętać?

Przede wszystkim ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniego oświetlenia, szczególnie w okolicach biurka do nauki oraz łóżka. Powszechnym błędem jest zasłanianie kaloryfera meblami czy łóżkiem. Taka sytuacja prowadzi do niewystarczającego nagrzania pomieszczenia.