Jak tarasola poprawi jakość odpoczynku na tarasie?

Jasiek
listopad22/ 2018

Odpoczynek jest nam niezbędny każdego dnia. Po powrocie do domu ze szkoły czy pracy warto dać sobie dłuższy moment na to, aby zrelaksować mięśnie i naładować wewnętrzne akumulatory. Czy istnieje lepsze miejsce na odpoczynek niż własny taras? Przy odrobinie cierpliwości i czasu uda nam się stworzyć na nim prawdziwą oazę zieleni. Takie miejsce pokocha każdy domownik.

 

Taras dopasowany do naszych wyobrażeń

Jak wyobrażamy sobie idealny taras? Przede wszystkim jest to miejsce słoneczne, ciepłe, wypełnione eleganckimi i wygodnymi meblami. Na tarasie możemy napić się kawy, spędzić czas z przyjaciółmi, podać posiłek bliskim. Funkcjonalna przestrzeń z pewnością stanie się świetną alternatywą w okresie wiosny czy lata dla salonu.

Aby móc cieszyć się tarasem bez względu na pogodę warto przemyśleć instalację tarasoli. Ten rodzaj konstrukcji jest wybierany coraz częściej przez Polaków. Nowoczesna tarasola nie tylko skutecznie ochroni nas przed promieniami słonecznymi, ale także pozwoli podnieść estetykę tarasu. Jak to możliwe?

Tarasole wznoszone są na konstrukcjach aluminiowych – to zapewnia ich lekkość, ale i stabilność. Odpowiednio złożona konstrukcja jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. Dodatkowo kolor konstrukcji może wybrać sam zamawiający – ma do dyspozycji szeroką paletę klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Jednym z topowych producentów zadaszenia tarasowego jest marka tarasola.pl.

 

Idealne zadaszenie wybierz sam!

Wśród licznych modeli warto zwrócić uwagę na tarasole posiadające dach lamelowy. Jest on tworzony z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. Kontrolę nad kątem nachylenia profili ma sam użytkownik i to on decyduje, ile światła przedostaje się pod zadaszenie. Same lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.