Jak stworzyć wygodne miejsce do jedzenia w kuchni?

Jak stworzyć wygodne miejsce do jedzenia w kuchni?
Jasiek
marzec16/ 2017

Wiele osób wraca do pomysłu umieszczenia w kuchniach stołu jadalnego – taki stół zresztą służyć może nie tylko do jedzenia, ale i przygotowywania potraw czy pracy po godzinach. Warto wybrać rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania i sprawi, że kuchnia stanie się miejscem przyjemnym i komfortowym. Jakie rozwiązania powinniśmy wziąć pod uwagę?

Klasyczny stół z krzesłami

Bez względu na to, czy nasza kuchnia jest duża czy mała, zawsze możemy rozważyć wstawienie mniejszego lub większego stołu z krzesłami. W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy setki modeli stolików wykonanych z różnorodnych materiałów (płyty meblowe, lite drewno), wśród których z pewnością znajdziemy interesujące nas produkty.

Kupno stołu powinno być poprzedzone refleksją, jakie mamy oczekiwania od tego mebla, ile osób będzie mogło przy nim usiąść. Ważne jest dobranie odpowiedniego materiału. Pamiętajmy, że kupując produkt tańszy musimy liczyć się z tym, że producenci użyli materiałów niższej jakości.

Do stołu konieczne będzie dokupienie odpowiednich krzeseł – zazwyczaj producenci oferują krzesła wykonane w tej samej kolorystyce i o podobnym designie. Ważne jest, aby były one odpowiednio profilowane i odporne na odkształcenia. Wiele osób kupuje krzesła ze względu na obowiązującą modę – unikajmy takich wyborów.

A może wielofunkcyjny blat roboczy?

Drugim ciekawym pomysłem może okazać się blat roboczy, który posłuży nam nie tylko do przygotowywania posiłków, ale również do ich spożywania. Najczęściej blaty takie tworzone są z litego drewna sosnowego, dębowego, bukowego. Blat taki jest również odpowiednio konserwowany, aby był odporny na uszkodzenia, działanie wody, wnikanie brudu.

Uzupełnieniem takiego blatu może być kupno hokerów do kuchni. Krzesełka takie dostępne są obecnie w różnorodnych modelach z oparciami, podnóżkami, podłokietnikami. Wiele z nich jest także dodatkowo tapicerowanych.