Jak przebiega praca czyszczenia urządzeń na dachu

Jasiek
luty19/ 2018

Dach jest miejscem, na którym trudno czyści się różnego rodzaju sprzęty ze względu na utrudniony dostęp prowadzenia wody lub prądu. Większość pracy trzeba wykonać ręcznie z pomocą małogabarytowych urządzeń. Nie mam mowy tu o maszynach czyszczących przeznaczonych do czyszczenia powierzchni hal – są zbyt ciężkie. Wszystkie stosowane urządzenia pozwalają na łatwe manewrowanie

Największą bolączką firm podejmujących się czyszczenia dachów są wiatraki, wentylatory, kominy i panele fotowoltaiczne, a także zbyt duży spad dachówki.

Firma podejmująca się tego działania Przede wszystkim musi zabezpieczyć swoich pracowników dlatego podejmując pracę firma dolicza zawsze koszty zabezpieczenia. W przypadku skośnych dachów jest ona znacznie wyższa, a także wydłuża pracę

Prościej na prostym dachu

Na płaskim dachu czyszczenie nie sprawia wielu trudności. Nie trzeba podpinać pracowników linami, dbać o sprzęt i zabezpieczyć dół budynku ostrzeżeniami. Nie ma większego problemu o ile można po nich chodzić. Jeśli zaś dach jest na tyle delikatny, że większy ciężar zagraża jego prawidłowemu funkcjonowaniu trzeba koniecznie wykonać pracę z odpowiedniego dźwigu. Wtedy również konieczne jest odśnieżanie.

Planowanie to podstawa

Praca na dachu wymaga dobrego planowania. Dlatego przed rozpoczęciem pracy firma powinna dobrze rozeznać się z tym co jest do zrobienia. Dobrze Jeżeli postarają się o to by trafnie wycenić swoje usługi. Z punktu widzenia klienta najważniejsze jest to by podać dokładny metraż, wskazać obiekty jakie są do mycia i odpowiedzieć na pytania o dostępność do wody oraz wejścia na dach. To pozwala otrzymać od razu w miarę dokładną cenę, dzięki czemu możemy sprawdzić też Oferty konkurencji.

Najdroższe realizacje to te które wymagają wykorzystania dźwigów do mycia dachów lub podnośników. Utrudniony dostęp zwiększa koszt pracy o wynajęcie dźwigu, który obciąża naszą kieszeń przez każdą godzinę swojej pracy. Problematyczne może być również wjazd dźwigu na teren posesji, szczególnie jeżeli dokonujemy mycia między budynkami, a miejsca nie ma dużo. Po trzecie dźwig może też utrudniać pracę w obrębie budynku co jest bardzo niekorzystne szczególnie jeżeli fabryka, czy magazyn musi pracować 24 godziny na dobę.

informacji udzieliła nam firma SCO CLEANUP http://sco-cleanup.pl/