Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Jasiek
marzec22/ 2019

Nauka jazdy na nartach dla dziecka wcale nie jest takie trudne do opanowania, jak wydaje się niektórym dorosłym. Z odpowiednim podejściem do tematu, dzieci potratują to jako formę zabawy, a nie nauki. Zdobycie nowych umiejętności poprzez świetną zabawę to idealny sposób, aby zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do sportu.

Porozmawiaj z dzieckiem

Żadne dziecko nie lubi być zaskakiwane, za to dzieci uwielbiają uczestniczyć w dorosłym planowaniu. Naukę jazdy na nartach także można zaplanować. Dobrze jest na początku porozmawiać z dzieckiem o możliwości zdobycia nowych umiejętności, o poznaniu nowej dziedziny sportu. Warto także pokazać dzieciom np. odpowiednie filmiki czy mając możliwość – najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się z dziećmi na stok i naoczne pokazanie innych narciarzy i całej otoczki tego sportu. Odpowiednio zachęcone dziecko, samo zadecyduje czy to ten moment aby rozpocząć naukę. Nigdy nie należy dziecka zmuszać na siłę do takich aktywności. Raz zrażone dziecko, w przyszłości będzie bardzo ciężko przekonać do ponownego spróbowania.

Sprzęt

Odpowiednio dobrany sprzęt, zapewni wysoki komfort nauki jazdy na nartach oraz zapewni bezpieczeństwo. Narty oraz buty należy dobrać dla każdego dziecka indywidualnie. Ważną kwestią, która pozwala na optymalne dobranie sprzętu jest waga dziecka oraz rozmiar buta i ciężar dziecka. Mając dobrane narty, należy szczególną uwagę zwrócić na wiązania narciarskie atomic, aby zostały one poprawnie wyregulowane. Najlepiej aby zajęli się tą czynnością profesjonaliści np. w salonie ze sprzętem narciarskim lub fachowcy pracujący w wypożyczalni.

W przypadku, gdy aby pojeździć na nartach, wyjeżdża się tylko raz w roku – zdecydowanie nie opłaca się zakup sprzętu narciarskiego. Dzieci tak szybko rosną, że zdecydowanie lepszą opcją będzie wypożyczenie sprzętu w wypożyczalni. Pamiętajmy raz jeszcze, że zarówno długość nart, jak i rodzaj wiązań narciarskich powinny być co roku na nowo dopasowywane do dzieci. W ostatnim czasie, dużą popularnością cieszą się wiązania narciarskie atomic, które są dostępne w prawie każdej wypożyczalni.

Posiadanie nart to nie wszystko. Dziecko powinno posiadać także kask oraz strój odpowiedni do jazdy na nartach. Świetnie sprawdzą się ciepłe, nieprzemakalne spodnie oraz sportowa kurtka.

Samodzielnie czy z instruktorem?

Jeżeli czujemy się na siłach i nie jesteśmy sami początkującymi narciarzami, nie ma przeciwwskazań aby naukę rozpocząć samodzielnie razem ze swoim dzieckiem. Jeżeli natomiast nie posiadamy takich umiejętności, zdecydowanie bezpieczniej będzie skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Na każdym stoku z powodzeniem znajdziemy instruktora oraz specjalne mini szkółki do nauki jazdy na nartach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wiązania narciarskie atomic – https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie.

https://sis2016.org/zdrowe-slodkosci-ktore-stworzymy-w-domu/ https://bayareapowerclub.com/meble-kuchenne-na-zamowienie-poznaj-wszystkie-zalety/ https://adoptastate.org/funkcjonalne-okna-z-montazem-usluga-i-produkt-wysokiej-jakosci/