Jak dobrze wybrać baterie łazienkowe?

Jak dobrze wybrać baterie łazienkowe?
Jasiek
marzec24/ 2017

Zakup baterii łazienkowych generuje często spore koszty. Takie zakupy trzeba więc dość dobrze przemyśleć i zaplanować. Jakie błędy popełniane są najczęściej podczas wyboru baterii do łazienek?

Najczęściej popełniane błędy

Wiele osób nie zna się na rzeczy i baterie łazienkowe kupuje kierując się przede wszystkim wyglądem. Nie zwracają oni większej uwagi na jakość wykonania czy wygodę użytkowania. Niestety nie zawsze idzie to w parze. Najlepiej sięgać po modele od sprawdzonych i renomowanych producentów. Warto przy tym wziąć pod uwagę kształt baterii łazienkowych. Baterie o kwadratowych i ostrych krawędziach są najczęściej bardzo trudne do utrzymania w czystości, a więc szybko zaczynają prezentować się mało estetycznie. Lepiej sprawdzają się na ogół modele opływowe, gdzie ramię kranu jest ustawione lekko pod kątem w dół. Pozwala to na spływanie kropel wody. W domu dobrze zainwestować jest w klasyczne baterie łazienkowe jednouchwytowe, które pozwalają na szybkie ustawienie odpowiedniego strumienia wody czy jej temperatury. Co ciekawe, wiąże się to ze znacznymi oszczędnościami.

Baterie łazienkowe – jak znaleźć idealne?

Dobrej klasy armatura wyróżnia się nie tylko efektownym designem, ale i doskonałym wykonaniem czy funkcjonalnością. Trzeba pamiętać przede wszystkim, aby wylewka baterii posiadała odpowiednią długość, dopasowaną do zainstalowanej umywalki. Jeśli kran będzie za krótki pojawi się problem ze swobodnym wsunięciem rąk pod strumień wody. Dobrym pomysłem są baterie łazienkowe zaprojektowane w taki sposób, że woda wypływa pod kątem, a nie prosto w dół. Zwiększa to bowiem zasięg kranu i daje większy komfort podczas mycia rąk. Wiele osób decyduje się na zakup baterii do łazienki z peralatorem. Taki model z założenia ma oszczędzać zużycie wody. Jest to prawda, ale na rynku obecne są już nowocześniejsze rozwiązania np. eko-blokady czy baterie łazienkowe bezdotykowe, które sterowane są elektronicznym sensorem. W ten sposób zaoszczędzić można nawet 50% wody.

Baterie łazienkowe pod prysznicem

W tej sytuacji należy sobie przede wszystkim zadać pytanie czy deszczownia to na pewno dobry wybór. Warto to dobrze przemyśleć. Dzięki deszczowni podczas każdej kąpieli trzeba zmoczyć głowę. Nie wszyscy mają na to czas i ochotę. Jeśli postawiono jednak na deszczownię to warto zainwestować w model z dodatkową wylewką oraz ręcznym natryskiem. Dzięki nim można nalać wody do wiaderka za pomocą właśnie tej wylewki. Dodatkowa rączka jest z kolei pomocna podczas np. mycia dziecka.

Źródło: https://1lazienka.pl/category/baterie