Inspiracje z internetu

Inspiracje z internetu
Jasiek
luty17/ 2017

Internet jest dzisiaj niesamowicie powszechny. Wiele instytucji, firm, zarówno tych prywatnych, jak i państwowych nie wyobraża sobie funkcjonowania bez podłączenia do sieci. Korzystamy z niego nawet w szkołach i na uczelniach. Jest niemalże w każdym domu. Nikogo zatem nie dziwi, że zaczęliśmy go wykorzystywać nie tylko jako narzędzie pracy i źródło wiedzy, ale również narzędzie służące rozrywce oraz miejsce, w którym możemy się zainspirować. Do czego i w jaki sposób szukać inspiracji w internecie?

Brak pomysłu na obiad

Niemalże każda gospodyni choć raz stanęła przed problemem całkowitego braku pomysłu na obiad. Czasem mamy wrażenie, że przygotowujemy wciąż to samo, z niewielkimi modyfikacjami. Mimo pełnej lodówki, nie mamy pomysłu, jak kreatywnie wykorzystać produkty i robimy taką samą sałatkę trzeci raz w tym tygodniu.
Bardzo często rozwiązanie tego problemu możemy znaleźć w internecie. Portali i blogów kulinarnych mamy dzisiaj całą masę. Na wielu z nich jest bardzo przejrzysty i ułatwiający korzystanie podział na kategorie – na przykład śniadania, dania mięsne, dania wegetariańskie, desery. Ciekawą opcją jest także wyszukiwanie potraw z konkretnych składnikiem, na przykład soczewicą czy warzywem, które rzadko spotykamy w Polsce i nie mieliśmy wielu okazji do jego wykorzystania.
Korzystając z internetu, nigdy nie będziemy mogli powiedzieć, że nie mamy żadnego pomysłu na obiad – propozycji są tysiące.

Wyposażenie wnętrz – Barokko

Urządzanie domu jest dość żmudnym i trudnym procesem. Często mamy problem z dobraniem odpowiednich kolorów, mebli, dodatków. Na szczęście możemy z powodzeniem zainspirować się rozwiązaniami, które wykorzystano wcześniej. Możemy wchodzić na wnętrzarskie blogi oraz śledzić ciekawe tablice na portalach społecznościowych. Sporo może jednak również dać odwiedzenie profesjonalnej strony, której tematyką jest wyposażenie wnętrz – Barokko to przykład takiego portalu. Jeśli zatem nie jesteśmy pewni, czy coś do siebie pasuje albo czy dany kolor jest dobrym pomysłem dla łazienki – sprawdźmy tego typu rozwiązania w sieci.

Lepsze życie

Od niedawna obserwujemy wielką modę na słuchanie nauczania mówców motywacyjnych i trenerów osobistych. Wielu z nich udostępnia swoje wykłady czy spostrzeżenia w internecie. Oczywiście, wiedzy tej nie należy chłonąć jak gąbka, zupełnie bezkrytycznie. Ale być może jakieś celne zdanie zainspiruje nas do dokonania dobrych zmian w życiu.
Warto obserwować działalność ludzi pozytywnie inspirujących – podróżników, działaczy społecznych, a także tych, którzy spełniają swoje marzenia.