Fotobudki na wesele

Jasiek
listopad12/ 2018

Obecnie na wesele szykuje się coraz to więcej nowych atrakcji, tak, aby zaproszeni goście, ani na chwilę się nie nudzili. Jednym z pomysłów, który już na dobre zawitał na weselne salony, jest fotobudka, w której każdy z gości, może wykonać zdjęcia ze śmiesznymi gadżetami.

Gdzie zamówić fotobudkę?

Ogłoszenia o wynajmie fotobudek, można znaleźć powszechnie w sieci lub w gazetach papierowych. Ta usługa jest szczególnie popularna w niektórych regionach Polski: fotobudka śląsk i małopolska — to województwa, w których najczęściej wynajmuje się fotobudki na wesela. Oczywiście w innych regionach Polski ten pomysł także staje się coraz bardziej popularny.

Najlepiej zamówić fotobudkę z regionu, w którym mamy zamiar zorganizować nasze przyjęcie weselne. Przykładowo fotobudka śląsk, będzie o wiele tańsza, niż ta zamówiona z woj. pomorskiego, jeśli robimy wesele na śląsku, gdyż nie będzie trzeba doliczać kosztów dojazdu.

Polaroidy zamiast fotobudki

Konkurencyjnym pomysłem, który młode pary także często wybierają, są polaroidy. Zazwyczaj wyłożone są one na specjalnym stoliku przygotowanym do tego celu. Można zobowiązać konkretną osobę, która będzie wykonywać zdjęcia gościom, którzy zechcą pozować lub pozostawić aparaty do dyspozycji gości, aby każdy sam zorganizował sobie swojego fotografa.

Polaroidy także można wypożyczyć u specjalnych firm. Tak jak fotobudka śląska czy też malopolska, tak też polaroidy lepiej wypożyczyć, jak najbliżej miejsca, w którym odbędzie się wesele. Przy pożyczaniu polaroidów, trzeba pamiętać o tym, aby zabezpieczyć odpowiednią ilość wkładów do polaroidów, na których będą drukowane zdjęcia. Jeżeli mamy zatrudnioną profesjonalną firmę, która obsługuje polaroidy, to nie musimy się o to zbytnio martwić. Jednak jeśli wypożyczamy polaroidy na własną rękę i samodzielnie ich doglądamy, pamiętajmy o tym, aby nie zabrakło wkładów na zdjęcia dla nikogo z gości.

Zdjęcia to urozmaicenie dla gości

Bez względu na to, czy zdecydujemy się postawić fotobudkę ze śląska, czy też z małopolski lub wypożyczyć polaroidy — jedno jest pewne — goście weselni uwielbiają się fotografować. Zazwyczaj jest to jeden z ciekawszych elementów weselnej zabawy i wszyscy ochoczo podchodzą wykonać sobie fotografię. Dodatkowo ciekawe gadżety, jak wąsy na patyku czy też kolorowe peruki, dodają całości śmiesznego charakteru.

Zdjęcia, które goście mogą wykonać sami, czy to w fotobudce, czy też z pomocą polaroidów, to także świetna zabawa dla najmłodszych uczestników wesela, czyli dzieci. Jeśli nie planujemy żadnych innych atrakcji dla maluchów, fotobudka także sprawi im sporo frajdy.