Fotel huśtawka – nowoczesny mebel ogrodowy

Jasiek
czerwiec26/ 2020

Chcąc zaprojektować ciekawą przestrzeń wypoczynkową blisko domu warto przyjrzeć się naszym tarasom. Nawet niewielki taras stanie się miejscem doskonałym do odpoczynku czy zabawy. Poprzez ciekawe meble, takie jak fotel huśtawka, możemy zaaranżować przestrzeń, która będzie służyła wszystkim domownikom. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

Fotel huśtawka – idealne rozwiązanie na każdy taras

Szukając nietuzinkowych mebli ogrodowych na taras warto zwrócić na propozycję topowych producentów – fotel huśtawka to mebel, który przyciąga wzrok i sprawia, że wypoczynek na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejszy! Fotel huśtawka to mebel, w którym siedzisko zaprojektowano w kształcie wygodnego kokonu. W jego wnętrzu umieszczono miękkie poduszki, przez co wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy. Fotel huśtawka ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak również przed podmuchami wiatru zapewniając komfort i wygodę.

Kokon osadzony jest na aluminiowym stelażu – zastosowanie tego tworzywa sprawia, że fotel jest lekki, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. Aluminium malowane jest proszkowo co przekłada się na zabezpieczenie tworzywa przed wilgocią oraz rdzą. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, która odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nieporowata struktura tworzywa nie chłonie brudu, wilgoci. Czyszczenie takiej struktury nie sprawia żadnego problemu – wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Jak chronić meble ogrodowe jesienią i zimą?

Chcąc, by nasz fotel huśtawka na długi czas zachował doskonałe parametry techniczne oraz kolor warto pomyśleć o jego ochronie w trakcie jesieni i zimy. Zdecydowana większość z nas kupuje w tym celu pokrowce ogrodowe – są one tworzone z materiałów odpornych na uszkodzenia, pozwalających na swobodną wymianę powietrza. Alternatywą może być wniesienie fotela do mieszkania – z pewnością wpłynie on na poprawę estetyki wnętrza.