Filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l

Jasiek
sierpień15/ 2022

 

Filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l są idealnym akcesorium, które pozwala na codzienną dbałość o swój organizm, naturę i zawartość portfela. Wyposażenie się w dzbanek i filtry gwarantuje, że koszty wydatków na wodę butelkowaną (które wbrew pozorom są pokaźne) zredukują się do minimum! Wystarczy tylko inwestycja w filtry i dostosowany do nich dzbanek aby cieszyć się smaczną wodą pochodzącą z sieci wodociągowej.

 

Z czego zbudowane są filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l?

 

W zasadzie wszystkie filtry zbudowane są z podobnych części składowych. Są nimi przede wszystkim żywica jonowymienna i węgiel aktywny. Ten drugi jest bardzo ważny z perspektywy zadbania o prawidłowe parametry wody takie jak smak i zapach. To właśnie one decydują o chęci sięgania po wodę każdego dnia. Nie oszukujmy się – nikt nie lubi śmierdzącej chlorem wody, która bardzo często wypływa z kranu. Jest to bardzo ważne z perspektywy nawadniania organizmu. Filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l z obecnością węgla aktywnego w bardzo szybki i sprawny sposób pochłaniają zamykając w sobie zarówno chlor jak i pestycydy czy herbicydy. Dodatkowo jeżeli w wodzie wystąpią jakiekolwiek niewielkie ilości metali ciężkich to również zostaną zaabsorbowane przez węgiel aktywny!

 

Żywica jonowymienna, którą posiadają filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l dba o inny aspekt – mianowicie o uzyskanie odpowiedniej twardości wody. Niestety w przypadku Polski w sieciach wodociągowych woda jest bardzo twarda (znaczy to, że ma sporą ilość soli węglanowych). W momencie podgrzania jej czy to w ekspresie czy czajniku dochodzi do wytrącania się kamienia i psucia się urządzenia. Używanie filtrowanej wody ogranicza to ryzyko – żywica jonowymienna bardzo dobrze zmiękcza każdą kroplę wody.

 

Filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l – wymiana

 

Wymiana filtrów z reguły powinna odbywać się co około miesiąc. W takim czasie średnio dzbanek filtruje około 100 litrów wody. W przypadku większej eksploatacji można ten czas skrócić i wymienić dzbanek na nowy. W przypadku odwrotnym można ,,potrzymać” filtr we wnętrzu dzbanka na trochę dłużej.