Elegancka kuchnia w blasku

Jasiek
wrzesień25/ 2020

Styl elegancki kojarzony jest z blaskiem, jasnością. Skoro marzy nam się elegancka kuchnia, to powinniśmy postarać się dodać jej trochę blasku, aby mogła stać się pomieszczeniem efektownym, ciekawym do zaprezentowania innym osobom.

Elegancka kuchnia ze złotem

Ciekawym pomysłem jest elegancka kuchnia ze złotymi dodatkami. Uwaga! Tutaj już na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie można przesadzać z ilością złotych akcentów, żeby nie doprowadzić do zbytniej przesadności. Jeżeli już decydujemy się na taki zabieg, to stosujmy wszystko w odpowiednich, minimalnych ilościach. Dobrym pomysłem są szlachetne metale, pod postacią np. złotej łyżki do zupy lub innych akcesoriów kuchennych, czy też figurka w kolorze złota. Można zrezygnować z większej ilości mniejszych dodatków na rzecz jednego, większego, jak np. duży, złoty zegar kuchenny.

Oświetlenie

Elegancka kuchnia powinna być dobrze oświetlona, dzięki czemu jej blask będzie bardziej widoczny. Aby móc doświetlić taką kuchnię warto wybrać jasne kolory aranżacyjne, jak np. biały, kremowy do których można dobrać ciemne dodatki pod postacią wzorów na ścianie, czy też czarnych frontów meblowych. Kuchnia powinna mieć także dostęp do odpowiedniej ilości światła dziennego, które ułatwi oświetlenie całego pomieszczenia. Ważne jest także światło sztuczne, które może pochodzić z kryształowego żyrandola umieszczonego na środku pomieszczenia. Bardzo ciekawie wyglądają kryształki, które mienią się w pięknym świetle każdego dnia. 

 

https://musopensource.com/mieso-na-naszych-stolach/ https://e-halina.pl/czy-jacuzzi-w-ogrodzie-to-dobry-pomysl/ https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/