Drewniana, mala kuchnia w stylu retro

Jasiek
kwiecień22/ 2022

Styl retro to jedna z najciekawszych inspiracji aranżacyjnych, która przewinąć może się przez wiele pomieszczeń. Mala kuchnia w stylu retro jest bardzo dobrą propozycją, którą można zaprosić do swojego domu. Jak powinna ona zostać dokładnie urządzona?

Sentymentalna, mala kuchnia w stylu retro

Decydujac się na styl retro, należy wiedzieć, że inspiracji należy szukać w postmodernistycznej przeszłości. W wielu przypadkach mówi się o przedmiotach, których korzenie stoją mocno w latach 80. i 90. Mówi się, że historia już przeminęła i nie powinno naruszać się jej spokoju, ale nie w tym przypadku. To jedna z najciekawszych propozycji, która pozwoli na stworzenie ciepłej, nieco sentymentalnej kuchni, budzącej pozytywne odczucia – nie tylko, jeśli chodzi o starsze pokolenia, ale również o te młodsze.

Drewniane sprzęty do kuchni

Mala kuchnia w stylu retro kocha drewno lub materiały drewnopochodne. Warto więc bazować na taki materiale, kiedy będzie wybierało się szafki i sprzęty kuchenne. Do wyboru są dwie opcje. Pierwsza nawiązuje do tego, aby całe wnętrze nawiązywało do przeszłości. Kuchnia będzie urządzona na modłę rodziców, dziadków, którzy nie mieli do wykorzystania tak wielu elementów, jak to bywa w czasach obecnych. Druga propozycja pozwala na przemycenie tylko kilku, kilkunastu elementów, które będą przypominać o czasach przeszłych. Jest to dobra propozycja dla tych osób, które bardzo chciałyby powiązać styl nowoczesny ze stylem retro. Obydwie te propozycje świetnie będą ze sobą harmonizować.