Domy drewniane – poznaj ich technologię budowy

Jasiek
marzec26/ 2018

Dom drewniany cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Głównym powodem jest niska cena takiej budowli, ale interesuje nas również szybkość budowy. Dzięki domom drewnianym zapełniono lukę pomiędzy koniecznością budowania domu samodzielnie, a kupowaniem go u dewelopera. Co warto wiedzieć o budownictwie tego typu? Czy sprawdzi się ono w polskim klimacie?

Wybierz firmę godną zaufania!

Podstawą w budowie domu drewnianego jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, najlepiej takiego, który zaproponuje nam również projekt domu. Obecnie na polskim rynku jest kilkanaście takich firm, w tym mawit.com.pl. projekty oferowane przez firmy to przede wszystkim domy piętrowe oraz parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby projekty zachwycały i spełniały oczekiwania jak największej grupy osób. Wewnątrz domów drewnianych zastaniemy wiele światła – dzięki licznym przeszkleniom wnętrze jest doskonale oświetlone, co dodatkowo optycznie powiększa powierzchnię. Drugi atut to rozsądne rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń: na dole znajduje się salon, kuchnia, jadalnia oraz WC, na piętrze zaś usytuowano sypialnie oraz łazienkę z WC. Dzięki temu mieszkańcy mają zapewniony komfort pomimo obecności gości.

Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Przede wszystkim istotne jest to, że buduje się go w kilka miesięcy. Zastosowanie drewna jako głównego budulca sprawia, że nie ma potrzeby czekania na cieplejsze dni. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Dom w stanie surowym zamkniętym zostanie oddany właścicielom po 2-4 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim będą gotowe po okresie 6-8 miesięcy. Topowe firmy mogą nam również zaproponować kompleksowe wykończenie wnętrza, w tym również malowanie ścian.