Domy drewniane całoroczne – alternatywa dla pragnących własnego domu

Domy drewniane całoroczne – alternatywa dla pragnących własnego domu
Jasiek
marzec07/ 2017

Dom drewniany coraz częściej pojawia się jako temat w rozmowach o budowie domu. Jeszcze do niedawna Polacy nie wyobrażali sobie, że ich lokum mogłoby być zbudowane z czegokolwiek innego niż cegła – obecnie jest inaczej. Skąd tak wielka zmiana?

Domy drewniane dawniej i dzisiaj

Domy drewniane znane są nam przede wszystkim z eleganckich zdjęć ze Skandynawii. Rosną one w środku lasów, na skrajach jezior. Na taki widok trudno pozostać obojętnym – każdy z nas w końcu pragnie zamieszkać blisko natury, wycieszyć się. Obecnie domy w technologii szkieletowej faktycznie są coraz popularniejsze w kraju – świadczą o tym coraz liczniejsze firmy oferujące stworzenie takich konstrukcji. Warto wiedzieć, że domy takie były obecne w Polsce w latach 90. Ubiegłego wieku, jednak przez wzgląd na nieumiejętność budowy i brak wiedzy na temat technologii wymagały one ciągłych poprawek. Dzisiaj domy drewniane gwarantują nam nie tylko stabilny dach nad głową, ale i wielkie oszczędności. Jak to możliwe?

Płać za dom mniej!

Współcześnie budowa domu kojarzona jest przede wszystkim z zaciągnięciem olbrzymiego kredytu. Niewątpliwie sprostanie tak wielkiej inwestycji dla wielu Polaków jest niemożliwe bez dodatkowego zastrzyku gotówki. Kredyty takie opiewają najczęściej na 400-500 tysięcy złotych, a spłata to praktycznie dwukrotność tej kwoty. Na szczęście budowa domu drewnianego jest znacznie tańsza – szacuje się, że koszt wybudowania domu w konstrukcji szkieletowej wyniesie nas o 30-40% mniej pieniędzy niż w przypadku domu murowanego. To olbrzymia oszczędność! O oszczędnościach czytaj więcej na stronie mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-drewniane.

Ciekawym jest również fakt, że dom tego typu budujemy znacznie szybciej niż dom murowany – wystarczy od 2 do 4 miesięcy, aby odebrać dom w stanie surowym czy w stanie „pod klucz”. Budowa może rozpocząć się w dowolnym miesiącu w roku.