Dobre ubezpieczenie AC

Jasiek
październik20/ 2021

Ubezpieczenia AC są w pełni dobrowolne. Co nie oznacza faktu, że należy rezygnować z ich zakupu. W szczególności, że są one oferowane w różnych formach właścicielom pojazdów mechanicznych. Naprawdę warto wziąć pod uwagę fakt ich posiadania.

Ubezpieczenie AC – zakres ochrony

W pierwszej kolejności należy to sprawdzić. Wszystkie informacje znaleźć można  OWU – Ogólnych Warunkach Umowy. Może i czytania będzie dużo, ale tylko dzięki temu będzie można mieć pewność odnośnie tego, kiedy ochrona obowiązuje. Ważne są również wyłączenia. Tak, zdecydowana większość osób nie lubi czytać tego rodzaju informacji, ale są one koniecznością, jeżeli ktoś chce mieć pewność odnośnie tego, że jego pojazd mechaniczny jest dobrze chroniony. AC oferowane są nie tylko na samochody osobowe, ale również na inne auta oraz pojazdy nietypowe, jakie można spotkać na drodze. 

Wysokość odszkodowania 

Ubezpieczenie AC to dobre odszkodowanie. Aczkolwiek, należy się dowiedzieć, czy ewentualna suma odszkodowania jest stała, czy zmienna. Jeżeli jest ona stała, to w razie wystąpienia jakichkolwiek sytuacji, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wartość samochodu w dniu podpisywania umowy. Zmienna suma odszkodowania może wyjść na niekorzyść właścicielom pojazdów. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że wartość pojazdu spada dosłownie z dnia na dzień. Może się więc okazać, że w dniu wypadku, odszkodowanie będzie wynosiło zdecydowanie mniej, niż sam właściciel na samym początku zakładał. Warto więc postarać się o stałą sumę odszkodowania.