Dieta fit – dla zdrowia ciała

Dieta fit - dla zdrowia ciała
Jasiek
wrzesień18/ 2017

Słowo dieta wielu osobom kojarzy się wyłącznie z czasem odchudzania. Tymczasem dieta nie jest synonimem odchudzania się, lecz określa to  wszystko, co jemy. Rozróżnić możemy wiele różnych diet: wegetariańską, Paleo, śródziemnomorską czy południową. Dla zdrowia całego naszego ciała ważne jest to, by odżywiać się zdrowo.

Co to znaczy odżywiać się zdrowo?

Nieraz pewnie słyszałeś o piramidzie żywienia, która pokazuje najlepszy schemat naszego odżywiania. Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy niewolnikami naszej diety i od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na małe szaleństwo. Aby rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, przede wszystkim należy wyrzucić z domowych szafek wszystkie rzeczy, które mogą nas kusić – na przykład jedzenie fast foodów czy nadmiernej ilości słodyczy. Dieta fit legnica powinna być  oparta na owocach i warzywach, a także na produktach jak najmniej przetworzonych.

Pilnuj diety

Zdrowe odżywianie jest łatwe, jeżeli nie ulegamy pokusom. Łatwo się bowiem przyzwyczaić do rzeczy, które na naszym talerzu powinny znaleźć się tylko sporadycznie. Miłość do słodkości gubi niejedną osobę – jak na złość kalorie z tych łakoci nie chcą wędrować tam, gdzie byśmy chcieli, tylko odkładają się w boczkach. W razie pokusy na coś słodkiego warto mieć pod ręką drobną przekąskę – małą garstkę rodzynek, nektarynę, jabłko czy banan. Pozwoli to zaspokoić nasz apetyt na coś słodkiego i uchroni przed sięgnięciem po batonika czy tabliczkę czekolady.

Warto zadbać o swoją dietę, bo zaniedbania w tej dziedzinie da się co prawda naprawić, jednak wymagają one naszego dużego zaangażowania.