Czy można poprawić wygląd warg sromowych?

Czy można poprawić wygląd warg sromowych?
Jasiek
kwiecień06/ 2021

Współczesna medycyna ma naprawdę ogromne możliwości. Doskonale radzi sobie z wieloma defektami, z którymi jeszcze kilkanaście lat temu nic nie można było zrobić. Tym, po co coraz chętniej decydują się sięgać kobiety jest ginekologia estetyczna. Do zabiegów, które obejmuje zalicza się między innymi popularna plastyka warg sromowych, czyli labioplastyka.

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, który pozwala na korektę warg sromowych. Wykonywany jest u kobiet, które nie są zadowolone z ich wygląd. Warto podkreślić, że często plastyka warg sromowych jest niezbędna ponieważ zbyt duże wargi sromowe obcierają się, pojawiają się na nich rany, kobieta boryka się z bólem praktycznie każdego dnia. Do tego dochodzi wstyd podczas współżycia seksualnego.

Labioplastyka to zabieg, który można przeprowadzić albo w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym. To zawsze lekarz – po ocenie zakresu zabiegu – podejmuje decyzję. Obecnie plastyka warg sromowych może być wykonana między innymi we wrocławskiej placówce Medfemina.