Zamykanie naczynek metodą laserową

Jasiek
luty26/ 2018

Z popękanymi naczynkami krwionośnymi borykają się nie tylko te osoby, które posiadają cerę naczynkową. Choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowy tryb życia- wszystkie te czynniki przekładają się na pękanie naczynek krwionośnych.

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek pozwala pozbyć się tego problemu bez uszkodzenia obszaru okalającego pęknięte naczynko. Nowoczesna technologia pozwala pozbyć się nawet głęboko umiejscowionych naczynek krwionośnych. Tkanki okalające pęknięte naczynko pozostają bez zmian. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny.

Wszystko za sprawą niezwykłych właściwości lasera. Emituje on światło o określonej częstotliwościowi. Wiązka światła pochłania jest przez czerwony barwnik krwi- hemoglobinę. Naczynko pod wpływem wysokiej temperatury ulega redukcji. Zabieg nie niesie ze sobą ryzyka powstania powikłań.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wiązka światła odczuwana jest jako nakłucie. Po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk a nawet siniak. W bardzo cienkich przypadkach zabieg trzeba powtórzyć w serii co najmniej kilku zabiegów. Zwłaszcza wszędzie tam, gdzie naczynka popękane są w grubej warstwie skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem odradza się stosowanie mocnych peelingów, które złuszczają skórę. Trzeba też co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem unikać intensywnego opalania się na słońcu. Osoby stosujące leki na bazie sterydów bądź światło- uczulających tydzień przed zabiegiem powinny je odstawić. Skórę przed zabiegiem należy również dość dokładnie ogolić.

Profilaktyka

Zamykanie naczynek nie będzie konieczne jeśli osoba borykająca się ze skórą skłonną do tej przypadłości będzie stosować się do poniższych zasadach.

W okresie letnim przed każdym wyjściem z domu powinna stosować specjalne kremy chroniące skórę przed promieniowaniem UVA. Skórę należy chronić przed zbyt dużymi wahaniami temperatur jak również przed nadmierna wilgotnością. Osoba borykająca się z tym problemem powinna również unikać gorących kąpieli oraz wizyt na saunie.

Koszt zabiegu

Cena zabiegu zamykania naczynek uzależniona jest od kilku czynników. Z reguły za redukcję popękanych naczynek na policzkach należy zapłacić około 400 zł. Zamykanie naczynek na całej twarzy do już koszt około 1000 zł. Ponadto laserowe zamykanie naczynek u osób posiadających ciemniejsza karnację może doprowadzić do powstawania przebarwień. Najlepsze efekty przynosi u osób o jasnej karnacji.

Należy pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek zniweluje jedynie rezultaty, nie zniweluje jednak przyczyn powstawania naczynek krwionośnych. Dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka. O cerę naczynkową trzeba dbać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….