Wynajmowanie rusztowań sposobem na biznes

Wynajmowanie rusztowań sposobem na biznes
Jasiek
sierpień24/ 2017

Prowadzenie interesu polegającego na wynajmowaniu rusztowań może być bardzo dobrym interesem. Niezależnie od tego czy taki interes będziemy prowadzić w Polsce czy za granicą naszego kraju. Ale aby jednak faktycznie taki interes był dla nas opłacalny, musimy skupić się na kilku rzeczach i rozważyć przynajmniej kilka podstawowych zagadnień związanych z wynajmem rusztowań.

Co warto rozważyć, kiedy chcemy wynajmować rusztowania?

Kiedy chcemy otworzyć wypożyczalnie rusztowań powinniśmy przemyśleć:

– gdzie otworzymy firmę,
– ile rusztowań potrzebujemy do prowadzenia interesu,
– kto będzie naszym klientem,
– jaki duży magazyn potrzebujemy.

Klienci

Wynajem rusztowań robi się coraz bardziej opłacalny. Rusztowania są wynajmowane zarówno przez duże firmy, jak i osoby prywatne. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że duża firma zazwyczaj zleci nam dostarczenie bardzo dużej ich liczby, więc warto przemyśleć czy podołamy zleceniu. Rusztowania na wynajem w Boels albo innych firmach, które są na rynku od lat, dostępne są niemal od ręki w praktycznie każdej ilości. Dla takiej firmy będziemy konkurencją, z którą łatwo sobie poradzi, warto więc wybrać sobie inny target na początek, kiedy chcemy wynajmować rusztowania Wypożyczalnia rusztowań jest biznesem z bardzo dużą konkurencją.

Gdzie założyć firmę?

Lokalizacja firmy powinna być uzależniona od tego, gdzie znajdziemy najwięcej klientów. O takich najłatwiej w dużych miastach. W nich to najwięcej się dzieje na rynku budowlanym, są największe pieniądze i największy ruch w biznesie. Przekłada się to na ilość zleceń oraz sprawę wymaganej powierzchni magazynowej.

Magazyn

Nie wszystkie rusztowania, jakie posiadamy, na magazynie będą w tym samym czasie. Głównie zależy to od ilości zleceń oraz pory roku. Warto przyjrzeć się takim firmom, jak wypożyczalnia Boels. Mają one zdecydowanie mniejsze powierzchnie magazynowe niż wymagane do tego, aby pomieścić cały sprzęt. Warto założyć na początku, że w skrajnym przypadku nawet osiemdziesiąt procent rusztowań będzie na wypożyczalni. Zależy to głównie od warunków atmosferycznych oraz przestojów na rynku budowlanym. Z czasem powierzchni magazynowej będziemy potrzebowali mniej, a jeśli zdarzą się przestoje to można przez rozsądny okres czasu magazynować rusztowania w terenie (oczywiście odpowiednio zabezpieczone). Potrzebujemy jedynie bezpiecznego terenu, najlepiej strzeżonego.

Jeśli zamierzamy otworzyć firmę, taką jak wspomniana wyżej, to warto rozważyć wspomniane aspekty. Oczywiście problemów i „zagwozdek” jest więcej, ale wymieniono najważniejsze.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….