Wygodne komplety ogrodowe

Jasiek
czerwiec18/ 2019

Eleganckie meble w ogrodzie to nie tylko gwarancja wygody i odpoczynku w słońcu – to też piękna ozdoba naszej przestrzeni zielonej. Decydując się na jeden z kompletów pochodzących od topowego producenta stawiamy przede wszystkim na jakość. Dlaczego sposób wykonania mebli ogrodowych jest tak ważny? Czy materiały mają znaczenie?

Meble, które na długo zachowają piękny wygląd

Od jakości wykonania mebli ogrodowych zależy przede wszystkim ich żywotność. Niskiej jakości materiały będą podatne na działanie wilgoci i zabrudzeń, z czasem mogą zacząć się koślawić, chłonąć brud, być podatne na rdzę. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości tworzyw, takich jak aluminium malowane proszkowo możemy mieć pewność, że nasze meble ogrodowe będą służyć nam przez szereg lat.

Jakie meble są obecnie najmodniejsze?

Wśród najgorętszych trendów wymienia się szare meble ogrodowe. Stonowane kolory grafitu świetnie prezentują się w otoczeniu zieleni, dodatkowo zastosowanie obiciowych tkanin hydrofobowych sprawia, że poduszki czy siedziska kompletów wypoczynkowych nie będą chłonąc brudu czy wilgoci. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble modułowe. Ich budowa pozwala na łączenie elementów, dzięki czemu możliwe jest stworzenie obszernej, narożnej kanapy. Takie rozwiązania są obecnie bardzo popularne i pozwalają na stałe zmiany w obrębie strefy wypoczynkowej.

Wypoczynek pod pergolą ogrodową

By móc korzystać ze strefy relaksu bez względu na pogodę warto rozważyć kupno pergoli ogrodowej. Takie rozwiązanie to nowoczesna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. Pergole budowane są na profilach aluminiowych, a na ich szczycie umieszczane są dachy z lameli lub też tkanin technicznych. Zadaniem pergoli jest ochrona zarówno przed słońcem, jak i deszczem.

 

 

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….