Woda do biura jako doskonały pomysł na inwestycję

Jasiek
Październik15/ 2017

Na rynku dostępnych jest obecnie kilka rodzajów dystrybutorów wody do biura i z roku na rok to rozwiązanie zyskuje coraz bardziej na popularności. Jakie są główne zalety tego rozwiązania, jakie są rodzaje dystrybutorów oraz ile to tak naprawdę wszystko kosztuje?

Woda do biura – idealny pomysł dla wielu instytucji publicznych i gospodarstw domowych

Dystrybutor do wody to innowacyjne urządzenie, które najczęściej wyposażone jest w urządzenie pomagające w podgrzewaniu i schładzaniu wody. Jest to rozwiązanie idealne do różnego rodzaju urzędów oraz innych instytucji publicznych, jak i prywatnych przedsiębiorstw. Ponadto tego typu woda do biura świetnie sprawdzi się również w punktach obsługi klientach oraz przychodniach lekarskich, a także w dużych korporacjach.

Ponadto dystrybutor do wody to również fantastyczne rozwiązanie dla każdemu domu, ponieważ to nowoczesne urządzenie może być świetnym zamiennikiem wody butelkowanej.

Rodzaje dystrybutorów

Obecnie na rynku możemy się spotkać z trzema rodzajami dystrybutorów, pośród których należy wymienić: dystrybutory butlowe, bezbutlowe oraz dystrybutory wody gazowanej. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem każdy właściciel firmy musi zagwarantować swoim pracownikom dostęp do wody.

Największą popularnością na rynku cieszą się dystrybutory butlowe, które stanowią substytut wody butelkowanej. Galony, w których sprzedawana jest woda do dystrybutorów mieszczą w sobie 20 litrów wody źródlanej. Innym rozwiązaniem są dystrybutory bezbutlowe, których działanie opiera się o podobne mechanizmy, co funkcjonowanie filtrów do wody z kranu. Z kolei dystrybutory wody gazowanej mają mają cztery opcje dozowania wody: gorąca, zimna, chłodna i gazowana.

Podstawowe zalety działania dystrybutorów

Dystrybutory wody to wiele zalet. Przede wszystkim tania woda w dużych ilościach dostępna do picia w różnych temperaturach. Ponadto to również ekologiczna i oszczędna alternatywa dla wody butelkowanej.

Ponadto woda dla biura w postaci dystrybutorów to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ponieważ rezygnujemy z butli i baniaków, a więc ograniczamy konieczność ich wytworzenia, transportu, magazynowania oraz utylizacji. Światowe organizacje zdrowotne poddają w wątpliwość słuszność picia wody butelkowanej lub pochodzącej z baniaków. Zwracają oni dużą uwagę głównie na konieczność wykorzystania dużej ilości energii zużywanej podczas ich produkcji oraz na powstające w jej wyniku znaczne ilości odpadów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco